Denzel Washington: "Ünlü olmayı bilmiyorum!"

“Zorlu İkili” filminde “gizli ajan” rolünde izleyeceğimiz Denzel Washington bu kez nüktedan bir karakteri canlandırıyor...

Denzel Washington: "Ünlü olmayı bilmiyorum!"

Aksiyonu bol filmde, iki rakip ajanın birlikte yaptıkları zorunlu iş ortaklığı anlatılıyor. Beklenmedik ortaklık, Denzel Washington ve Mark Wahlberg’e çekimlerde eğlenceli dakikalar yaşatmış. Güzel yıldız Paula Patton da tadını çıkarmış...

 

İki Oscar’lı Amerikalı aktör Denzel Washington’ı geçen yıl Uçuş filminde izledik. İyi iş çıkarmıştı. Washington, şimdi de aksiyon komedi filmi “Zorlu İkili” ile huzurlarınızda. 58 yaşındaki Amerikalı aktör, bu kez MarkWahlberg’le takım oluyor ve kelimenin tam manasıyla rolünün tadını çıkarıyor. Zira filmde “gizli ajan” rolünde izleyeceğimiz Washington bu kez hem karizmatik hem de komik bir karakter çiziyor... Kovalamacanın eksik olmadığı filmde iki rakip ajanın birlikte yaptıkları zorunlu iş ortaklığı anlatılıyor. Beklenmedik ortaklık, Denzel Washington ve Mark Wahlberg’e çekimlerde eğlenceli dakikalar yaşatmış. Chantier Films’in dağıtımını üstlendiği “Zorlu İkili”, 2 Ağustos’ta ABD ile aynı anda gösterime girdi. İşte filmin oyuncuları Denzel Washington, Mark Wahlberg ve güzel yıldız Paula Patton’dan HT Cumartesi için keyifli bir sohbet...

 

Zorlu İkili filminde sizi son zamanlarda izlediğimiz rollerden biraz daha farklı görüyoruz. Daha komik ve hareketli...

Son zamanlarda arka arkaya ağır karakterleri canlandırdım. Flight (Uçuş) gibi bir filmden çıkınca biraz daha mizah yönü olan bir karakter ve daha eğlenceli bir film istiyordum. Zorlu İkili aradığım fırsatı yarattı. Senaryoyu okuduğumda beni gerçekten güldürdü. O yüzden kolay karar verdim. Senaryoyu okudu ve “Bu filmi çekmeliyim” dedim.

 

Mark Wahlberg’le ilk defa çalışıyorsunuz ve “mecburi” bir ortaklığınız var filmde. Herhalde ortağınızı pek sevmiyorsunuz!

Evet, onu vurmayı bile deniyorum. Mark ile çalışma fırsatı bulmam harika oldu. Will Ferrell ile çektiği “The Other Guys” filmini izlemiştim ve harika olduğunu düşünmüştüm. Karakterim Bobby bir gizli ajan, tıpkı Stig gibi. Bobby ve Stig filmin yarısına kadar birbirlerine yalan söylüyorlar. Olduğumu söylediğim kişi değilim ve o da bana söylediği kişi değil. Ama bir tuzağa düşürülüyorlar ve mecburen birlikte çalışıyorlar.

 

"Çok güzel bir yüze ve güçlü bir elemente sahip"

 

Deja Vu filminde birlikte rol aldığınız Paula Patton ile yeniden yollarınız kesişiyor.

Evet, yeniden onunla olmak güzeldi. Paula, filmde epey hırslı, sert bir ajan. Çok güzel bir yüze sahip ama güçlü bir elemente de sahip. Yarışmayı ve kavgayı çok seviyor, her zaman olayların ortasına atlamaya hazır. Erkek gibi olduğunu söyleyebilirim!

 

Sinema sektörü için çok önemli bir markasınız ama sizden filmleriniz olduğu sürece haber alıyoruz. Sonra kayboluyorsunuz...

Ben bir aktörüm. Ve iyi bir aktör olmak için çalışıyorum, ünlü olmayı bilmiyorum. Bana söylenen bir şey var; “Eğer insanlar seni tüm hafta magazin haberlerinde görürse, filmlerini merak etmezler. Tüm hayatını bilirlerse gizemin kalmaz”. Ben de böyle düşünüyorum.

 

Taklit ettiğiniz bir aktör var mı?

Başka bir oyuncuyu taklit ettiğimi düşünmüyorum ama tabii ki oyunculuğunu çok beğendiğim aktörler var ve onlardan bir şeyler öğrenmenin de yanlış bir tarafı yok.

 

Bu kez üçü bir yerde...

 

Zorlu İkili filminde aksiyon hiç eksik olmuyor. Çekimini yaparken en çok eğlendiğiniz sahne hangisiydi?

Mark Wahlberg: Bence her sahne çok eğlenceliydi çünkü önce senaryoda olanları çekip sonra biraz doğaçlama yapıyorduk. Bazı şeyleri senaryodan çıkardık. Denzel ile aynı arabada beklemek bile çok keyifliydi çünkü bir süre sonra nasıl biri olduğunu anladım ve hep sohbet ettik.

 

Denzel Washington: Aklıma ilk gelen, kamyon sahneleri... Hem de hepsi. Arabalarla çarpışmalar ve sonra Papi’yi (Edward James’in canlandırdığı karakter) kamyona atmamız... O iyi bir sahneydi.

 

Dış mekân çekimleri New Mexico’da yapıldı. Santa Fe, Lamy ve La Bajada’daki yüksek ovaların görüntüsü gerçekten efsane; ama bu şekilde çekim yapmak sizi zorlamıyor mu?

Paula  Patton: Çekimler için farklı bir yere gitmeye bayılıyorum. Projeye farklı, otantik bir hava katıyor. Oyuncuya da bunu hissettiriyor. Yeşil perde önünde de çekim yapabiliriz ama New Mexico’ya ve New Orleans’a gidip o inanılmaz güzel yerlerde çekim yapmak bir oyuncu için çok daha zorlayıcı ve eğlenceli. Karaktere girmenize ve sahneyi çıkarmanıza yardımcı oluyor.

 

DW: Rio Grande’de nehir kenarında yaptığımız bir çekim, kovboy filmi duygusu hissettiriyor. Ben iyi bir yüzücüyüm, bu yüzden benim için önemli değildi. Çok derin bir nehir değildi ama akım çok güçlüydü ve anında sizi kapıp götürebilirdi. Çok şanslıyım ki karşımda oynayan yardımcı oyuncu da iyi yüzme biliyordu. Kısacası çekimler süresince günlük işlerimin içinde biraz yüzmek, çölde yürümek, kötü adamları vurmak ve altın diş takmak vardı.

 

Dövüşcü”, “Köstebek”, “İtalyan İşi” gibi yer aldığınız birçok filmde hep yıldız isimlerle bir arada çalıştınız. Şimdi de Denzel Washington... Nasıldı onunla çalışmak?

MW: Kişisel ve profesyonel olarak iyi, sağlam fikirler alabileceğim biri. Benim şu an deneyimlediğim birçok şeyi daha önceden yaşamış biriyle konuşmak çok keyifli. Hiçbir zaman “Git başımdan” demedi. Ben de onu çok sıkıştırmadım, sıkmamaya çalıştım. Ama ne sıklıkla Denzel gibi biriyle çalışabilirsiniz ki?

 

Görevimiz Tehlike 4” filminden sizi aksiyon sahnelerinde görmeye alışkınız ama bu kez işler farklı boyutta galiba. Bu role nasıl hazırlandınız?

PP: Bu filmde aksiyondan çok sorgulama sahnelerim var. Bir role gerçeklere dayanarak başlamak isterim çünkü sadece hayal gücüyle başka birini canlandırmak çok zor oluyor. Sonraki adımsa karakteri daha eğlenceli yapmak ve kendi sezgilerini katmak... Uzun yıllar boyunca narkotikte çalışmış ve bu zaman zarfında birçok uyuşturucu kartelini çökertmeyi başarmış harika bir kadın ajan ile tanıştım. Sadece işle ilgili değil aynı zamanda özel hayatıyla ilgili de birçok şey paylaştı benimle. Bu çok yardımcı oldu.

 

"Sorun olmaz, sen Denzel Washington’sın!"

 

Zorlu İkili’nin çekimleri sırasında birbiriniz hakkında öğrendiğiniz, sizi şaşırtan bir şey oldu mu?

DW: Buna şaşırdığımı söyleyemem ama Mark’ın iyi biri olduğunu duymuştum ve duyduğumdan daha iyi biri olduğunu gördüm. Çok cömert bir insan. Siz bilmiyorsunuz ama Mark Wahlberg’le birlikteyken zaten ortada bir anlaşmazlık doğuyor; çünkü ben New York’tanım, o Bostan’dan. Önce Boston’a Yankees şapkamla gidip gidemeyeceğimi bilmem lazım!

 

MW: Kesinlikle gelmelisin.

 

DW: Sorun olmaz mı?

 

MW: Hayır. Sen Denzel Washington’sın!

 

Dövüş sahnelerinde dublör kullanmadığınız oldu mu?

MW: Bir sahnede sınırı geçmemiz gerekiyor ve Denzel’ın karakteri yüzme bilmeyen birini kurtarıyor. Nehir oldukça kuvvetli akıyordu. Ben ipe tutunuyordum, kendimi akıntıya vermedim! Bu yaşımda aksiyon sahnelerini kendim çekmeye o kadar hevesli değilim. 4 çocuğum var, o yüzden güvenli oynamayı tercih ediyorum.

 

DW: Tony Scott’ın son zamanlarında beni oldukça tedirgin ettiği, köprülerin üstünden ya da binaların yanından sarktığım birkaç filminde oynadım. Bu tarz aksiyon sahnelerini sevmiyorum ve yaşlandıkça yüksekliği daha da az sevmeye başladım. Doğrusu film içinde de bununla ilgili durumlar oldu. “Ben buradan atlamam” dedim. “Evet, atlıyorsun” dediler!

 

Röportaj: Pınar Yener

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön