Ünlülerin 23 Nisan'ları nasıl geçti?

Ünlüler 23 Nisan'da neler yapardı biliyor musunuz?

Ünlülerin 23 Nisan'ları nasıl geçti?

Ünlülerin, her çocuğun güzel anılar biriktirdiği dünyadaki tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair anılarını karıştırdık. Kimi bando takımında yer almanın, kimi efe olmanın, kimi de bayrak taşımanın gurunu yaşamış. O günleri özlemle anan ünlüler kendi bayramlarını HT Magazin’le paylaştı.

 

 

Behzat Uygur: ‘Bayrak taşımak benim için onurdu’

23 Nisan benim için hep özel olmuştur. Çünkü okuldaki yürüyüş ekibinin en önünde Türk bayrağını hep ben taşırdım. O çocuk halimle bile bayrağı taşımanın sorumluluğunu ve bayrağın ağırlığını hissederdim. Bayrak taşımak benim için onurdu. Güzel günlerdi...

 

 

Emre Kınay: ‘23 Nisan çok önemli bir bayram’

Ulusal egemenliğimizin ispatı, dünyadaki tek çocuk bayramı. Benim 23 Nisan’larım lunaparkta eğlenerek geçerdi. Bağımsızlığın ne kadar önemli olduğunu daha o zamanlarda kavradık. Ben de kızım Duru’ya anlatıyorum. Bu 23 Nisan’da da o ne isterse onu yapacağız

 

 

Ece Erken: ‘23 Nisan şiir günü demekti’

Her bayram ezberlediğim şiirleri okurdum, bayrak taşırdım. 23 Nisan benim için şiir günü demekti. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram. Benim yaşadığım o sevinci, tattığım duyguları oğlumun da yaşamasını çok isterim.

 

 

Keremcem: Efe Keremcem

İlkokulu Milas Sakarya İlkokulu’nda okudum. 23 Nisan’larda zeybek oynamak için bütün yıl prova yapardık. Provalara müthiş bir heyecanla katılırdım. Zeybek bana çok zevkli gelirdi. Çocukluğumu, o günleri, 23 Nisan neşesini özlemle anıyorum.

 

 

Levent Ülgen: ‘Sahneye ilk kez 23 Nisan’da çıktım’

Sahneye ilk kez 1972 yılında, 23 Nisan kutlamalarında çıktım. Kuvayı Milliye’de bacağını kaybetmiş bir askerin öyküsünü anlatan bir müsamere yapacaktık. Öğretmenimiz kimseyi beğenmedi. Bütün cesaretimi toplayıp elimi kaldırdım, çok da güzel oynadım. Çok önemli bir andı benim için. Kuvayı Milliye ve Atatürk’le bu savaşlar kazanıldı. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu, devrimler yapıldı. Eski bayramları çok özlüyorum.

 

 

Akasya Asıltürkmen: ‘23 Nisan benim için hep özeldir’

23 Nisan günü yürüyüş olurdu, ardından da stada geçilirdi. Ben bando takımındaydım, trampet çalardım. Açıkçası o günlerimi özlüyorum. 23 Nisan benim için hep özeldir.

 

 

Altay: ‘Bando takımında trampet çaldım’

Her dönem müziğe ilgiliydim. Küçükken hep bando takımındaydım. Bir 23 Nisan’da bando takımında trampet çalmıştım. O günü hiç unutamam. Gerçekten çok eğlenmiştim.

 

Ünlüler Instagram'da çocukluk fotoğraflarını paylaştı
+66
Metin Hara

 

Haber: Neziha Kartal – Başak Tatar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön