Festival Kit ile dünya festivallerinde dolaşın!

Festivalsever ikili, dünyanın çeşitli şehirlerinde peşine düştükleri sanat ve film festivali deneyimlerini YouTube kanallarında paylaşıyorlar.

Festival Kit ile dünya festivallerinde dolaşın!

Birkaç ay önce Ezgi Selin Ülkü ve Yusuf Emre Yalçın tarafından başlatılan YouTube kanalı Festival Kit, pek çok farklı şehirde gerçekleşen film festivallerinden keyifli deneyimler aktarıyor.

 

Kendisi de yönetmen olan ve ilk iki filmi dünya festivallerinde yer alan Yusuf Emre Yalçın, davet aldığı festivallere ya da sadece görmek istedikleri etkinliklere Ezgi Selin Ülkü ile birlikte katılırken, birlikte seyahatlerinde yaşadıkları deneyimleri ve festival tecrübelerini eğlenceli belgeseller formatında videolaştırıyorlar. Festivallerdeki filmler hakkında bilgiler, etkinlik yetkilileriyle ve sanatçılarla kısa röportajları ve yolculuklarındaki eğlenceli karşılaşmaları aktaran ikili, YouTube kanalında yayınladıkları videolar sayesinde sanatseverlere ulaşıyorlar.

 

Şimdiye kadar Prizren, Kosova’daki Dokufest, Saraybosna’daki Sarajevo Film Festival, Sinop’taki Sinopale Film Festivali ve Batum’daki Batum Uluslararası Art-House Film Festivali seyahatlerini yayınlayan ikilinin bir sonraki durakları, Berlin’deki Berlinale olacak.

 

Festival Kit’in en son 13 Ocak’ta yayınlanan 4. bölümü, Batum Uluslararası Art-House Film Festivali ziyaretlerini anlatıyor. Video, festivaldeki filmler ve etkinliklerle ilgili bilgiler, festival menajeri Zviad Eliziani ile röportaj ve Batum’un muhteşem sokaklarındaki sohbetlerini içeriyor.

 

 

 

Ezgi ve Emre kimdir?

Ezgi Selin Ülkü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği’nden mezun oldu. Sinop’ta Hava Trafik Kontrolü olarak çalışıyor. Hobi olarak film festivallerini takip ediyor ve veganlık, vegan yemekler sunan mekanlar ve vegan yemek tarifleriyle ilgili konuları takip ediyor. Yakın zamanda yayınlamak üzere yazılı ve görsel içerikler hazırlıyor.

 

Yusuf Emre Yalçın, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sinema-TV bölümünde yüksek lisans yapmakta. İlk filmi “Tarzan Kemal: Bir Kentli Hikayesi”yle (60 dakika, belgesel) Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2016 ve Boston Türk Festivali Belgesel&Kısa Film Yarışması 2016 gibi önemli festivallere katıldı. İkinci filmi “Sisifos” (10 dakika, deneysel) ise Berlin Deneysel Film Festivali, Tiran Uluslararası Film Festivali, Yıldız Kısa Film Festivali, Marmaris Kısa Film Festivali gibi bir çok festivalde gösterildi. Şu sıralar yeni filmi “Barisfer”in (30 dakika, Melez) kurgusuyla uğraşmakta. Aynı zamanda tanıtım filmleri ve etkinlik belgeselleri de çekiyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön