Başak Merev'in müzik yolculuğu

Bugüne dek birçok ünlü isimle birlikte çalışma fırsatı bulmuş olan genç piyanist Başak Merev, yurtdışındaki eğitimine devam edebilmek için destek bekliyor

Üç üniversiteye birden kabul edildi

 

18 yaşındaki piyanist Başak Merev, 3 yaşından beri müzikle iç içe bir hayat sürüyor. Ülkemizde birçok ünlü müzisyenle çalışma fırsatı bulan ve uluslararası ödülleri de bulunan Merev, lisans eğitimine Almanya’da devam edecek. 

 

 

 

 

Almanya’da üç üniversiteye kabul edildi

Almanya’da devam ettirmek istediği eğitimi için girdiği sınavlarda Westfälische Wilhelms-Universität Münster Musikhochschule, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main ve Essen Folkwang Universität der Künste okullarının üçüne birden kabul edildi. Şimdi Folkwang Üniversitesi’nde devam etmeye karar veren Başak Merev’in eğitimi Ekim 2016’da başlayacak.

 

 

Başak Merev, Folkwang Üniversitesi’nde Prof. Hisako Kawamura’nın öğrencisi olarak devam edeceği eğitimi için burs desteğine ihtiyaç duyduğunu şöyle açıkladı:

 

“Söz konusu eğitimimi tamamlayabilmek ve ülkemi yurt dışında başarıyla temsil etmek istiyorum.

Bu nedenle hem öğrenci vizesi başvurusunda banka hesabına yatırmam gereken ''8.640 €'' luk teminat ücreti, hem de öğrenim göreceğim süre boyunca ihtiyaç duyacağım aylık giderlerim için maddi desteğe ihtiyacım var.

Amacıma ulaşabilmek için bireysel ya da kurumsal burs desteklerine ihtiyacım olduğunu belirtir, bilgilerinize sunarım.”

 

Burs konusunda Başak Merev’e destek olmak isteyenler, bsk.merev@hotmail.com mail adresinden kendisine ulaşabilirler.

 

Başak Merev kimdir?

1998’de İstanbul’da doğan Başak Merev, üç yaşından beri müzikle haşır neşir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda aldığı yarı zamanlı piyano eğitiminden sonra 2009-2016 yılları arası Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Metin Ülkü’den tam zamanlı piyano eğitimi aldım ve Prof. Metin Ülkü’nün öğrencisi olarak Haziran 2016’da lise devresinden mezun oldu ve sınıfının en yüksek notu ile lisans eğitimine geçti.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda devam eden lisans eğitimi boyunca birçok ulusal ve uluslararası festivalde önemli piyanistlerle bir araya gelerek çalışma fırsatı buldu, İdil Biret, Gülsin Onay, Nikolai Demidenko, Arnulf von Arnim, Jerzy Sterczynski, Peter Katin, Andreas Weber, İlya İtin, Misha Dacic, Julian Gorus, İbrahim Yazıcı, Milena Mollova, Alicja Paleta-Bugay, Hilary Demske ile çalıştı.

 

Genç yaşta bol ödül

Başak Merev’in bugüne kadar aldığı ödüller:

Uluslararası 9. Pera Piyano Festivali Yarışması’nda “3.lük Ödülü”

Ulusal 1. Vedat Kosal Piyano Yarışması’nda “Verda Erman Özel Ödülü”

2015-2016 sezonu Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar Serisinde finalist olarak sahne aldı ve “Meriç Soylu Parlayan Yıldızlar Mansiyon Ödülü” ne layık görüldü.

“Verda Erman’ı Anma Konseri” ve “Kamuran Gündemir Anısına Genç Yıldızlar Konseri”nin de aralarında olduğu birçok oda müziği konseri ve solo resital verdi.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön