İlginç boşanma hikâyeleri

Av. Didem Konaş Büyükpınar, kitabında birbirinden farklı boşanma hikayelerini bir araya getirdi. İşte onlardan biri...

İlginç boşanma hikâyeleri

Hem müvekkilim hem arkadaşım olan birinin başından geçen traji komik bir öyküyü sizlerle paylaşmak istiyorum. Her ikisinin de ikinci evlilikleri olan Esin ile Hasan gayet mutlu bir yaşam sürmekteydi. Evlendikten kısa süre sonra Esin uzun yıllar yaptığı memuriyetten emekli olmuş, Hasan özel sektörde sürdürdüğü üst düzey yöneticilikten istifa etmişti. Çocukları yoktu, çalışma hayatında yaptıkları birikimler ve emekli maaşları ile ekonomik olarak sıkıntıları olduğu söylenemezdi.

 

Artık zamanlarını birlikte bir şeyler paylaşarak, hobileri ile uğraşarak geçirmekteydiler. İkinci evliliklerinde mutluluğu bulmuş şanslı çift olarak hepimizin gıpta ile baktığı bir evlilikle sürdürüyorlardı. Esin, Hasan sayesinde yıllardır oynamadığı tenise tekrar başlamıştı. Birlikte yeni bir şeyler paylaşmak için karı-koca Çince kursuna katılıyorlardı. Arkadaşa çevresinde de çok sevilen ve aranılan bir çifttiler.

 

Evliliklerinin 5.yılı için çok güzel bir davet verdiler. Esin’in inanılmaz organizasyon yeteneği ile her şeyin dört dörtlük olduğu muhteşem bir davetti. Davette Esin pırıl pırıl parlarken, Hasan o kadar mutlu görünmüyordu. Davet sonrasında Esin’in aramızda olduğu kızlar toplantısında, Hasan’ın davet gecesindeki halini konuştuk. Bizim konuyu açmamız üzerine Esin, “Hasan’ın bir süredir durgunlaştığını, eskiden büyük keyifle yaptığı şeylerden artık o kadar da zevk almadığını” bizlerle paylaştı. Esin bu duruma üzülse de bunun geçici bir şey olduğunu ve yakında kocasının düzeleceğini düşünüyordu. Hepimiz, Esin’in bu düşüncelerini destekledik.

 

Aradan yaklaşık bir ay gibi bir zaman geçtikten sonra bir Pazar sabahı Hasan ekmek almak için evden çıktı ve bir daha dönmedi. Esin o gün öğleden sonra bizi ve diğer arkadaşlarımızı arayarak Hasan’ın bize gelip gelmediğini sordu. Ancak hiçbirimizin Hasan’dan haberi yoktu. Esin ilk günler meraktan çıldırdı, bütün tanıdıklarına haber verdi, hastaneleri aradı ama Hasan’dan iz bulamadı. Bir hafta sonra Hasan, Esin’in cep telefonuna sadece mesaj göndererek “çok bunaldığını ve başka bir şehirde olduğunu kafasını dinlemek istediğini” yazdı. Esin, yine telefona sarılarak Hasan’a ulaşmaya çalıştıysa da işe yaramadı. Yaklaşık beş ay sonra Hasan bu sefer telefonla arayarak “boşanmak istediğini” söyledi. Esin olayda mutlaka başak bir kadın olduğundan şüphelendiyse de yersiz çıktı. İkisi anlaşmalı boşanma ile kısa sürede boşandılar.

 

Aramızda bu olay hep gülme konusu olarak kaldı. Ne zaman eşlerimizden biri normal geliş saatini geciktirse diğer eşin “sakın ekmek almaya gitmiş olma” şakalarına muhatap kalır.

 

 

Bir Boşanma Avukatının Anıları / Av. Didem Konaş Büyükpınar / NTV Yayınları

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön