Müzik bizi çağırıyor!

1 Mayıs - 30 Ağustos arasında, 120 gün boyunca İstanbul bomba isimlerin konserleriyle coşacak.

Müzik bizi çağırıyor!

1 Mayıs - 30 Ağustos arasında, 120 gün boyunca İstanbul bomba isimlerin konserleriyle coşacak. Şehir bu kez ciddi bir “müzik turizmi” akınına da uğrayacak.

 

Çünkü Vodafone Istanbul Calling festivali sadece bizi değil, dört bir yanımızdaki komşuları da baştan çıkarıyor. Şahsi müzik geçmişinizi bir kurca ayın, en unutulmaz konser anlarınızı bir deftere not edin.

 

Şimdi 2013 için bu defterde bolca boş sayfa ayırın. Çünkü o sayfalar, 2013 yazı biterken Vodafone Istanbul Calling konserlerinden anılar ile dolacak.

 

Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek konserlerin detaylarını konuşmak için senelerdir firmanın müzik direktörlüğünü yapan Murat Abbas ile Babylon Lounge’da buluştuk. “Mabbas” olarak tanıdığımız Murat Abbas önce stresli bir şekilde bu konserler serisinin nasıl ortaya çıktığını anlattı. “Bizim aklımızda her zaman bir ‘şehir festivali’ fikri vardı. Uzun süreye yayılan, sadece müzikle sınırlı kalınmayacak bir festival düşünüyorduk. Bu seneki konserlerimizi planlarken henüz bir sponsorluk görüşmesi yapmamıştık ve bu konserler serisine isim arıyorduk. Bir sabah evden çıkarken tişörtümdeki ‘London Calling’ yazısını gördüm ve ‘İstanbul Calling’ adı geldi aklıma. Hemen isim haklarını aldık ve yola devam ettik. Sonra yolumuz zaten iletişim içinde olduğumuz Vodafone ile kesişti.”

 

Iron Maiden'in en iyi şarkıları

Festivalin Mabbas için en önemlisi, 26 Temmuz günü BJK İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek Iron Maiden konseri. Bu konserin 2 büyük anlamı var: İlki, bu konser Iron Maiden’ın en iyi şarkılarının çalındığı turne kapsamında gerçekleşecek, bir “Greatest Hits” konseri. İkincisi, bu konser İnönü Stadyumu’nun göreceği son konser olacak. Çocukluğumuzdan beri çok güzel konserlere ev sahipliği yapmış stadyum yenilenmeden önce Iron Maiden için dolup taşacak. “Konser sonrasında İnönü’ye veda niteliğinde bir şey yapacak mısınız?” diye sordum ama henüz kesin bir fikirleri yok.

 

Çünkü önce Iron Maiden ile görüşüp onay almaları gerek. Sembolik de olsa bir vedanın yapılacağı belli. Bütün konserler için yurtdışından talep var tabii ama bu kez sadece Balkanlar’dan ve Doğu Avrupa’dan değil Irak’tan, İran’dan gelecek çok kişi olacak gibi görünüyor.

 

Bilet fiyatları can acıtmayacak

120 gün sürecek festival boyunca yan etkinlikler, başka küçük konserler, paneller, sergiler gerçekleşecek. “Bu kadar çok konsere dar bütçeli müzikseverin bütçesi nasıl dayanacak?” konusunu da düşünmüş Pozitif Live. “Sonuçta sadece bizim konserlerimiz değil, özellikle yaz boyunca başka büyük konserler de var. Bu yüzden herkesin istediği konsere gitmesi için kombine biletlerimiz, indirimlerimiz olacak” diyerek müjdeyi verdi Mabbas. Zaten Garanti Bankası kredi kartları ile alınan biletlerin yüzde 20 indirimli olacağı şimdiden belli.

 

Tuhaf istekler Tiesto’dan

Her festivalin değişmezlerinden biri dedikodulardır. Özellikle sanatçıların neler istediği konuşulur. Gazetelerde çıkanların yüzde 70’i genellikle abartılmış haberlerden ibarettir. Mabbas bu konuda çok deneyimli ama onu bile şaşırtan bir sözleşme imzalamışlar Tiesto’nun menajeriyle. Tiesto, İstanbul’a özel bir jetle gelecek. İçkisinin uçakta nerede duracağı dahi sözleşmede yer almış.

 

Kulisinde barmen değil barmaid’ler istiyor ve onların da belli fiziksel özellikleri sözleşme şartları içinde. Fakat en ilginci, ünlü DJ İnönü’ye adım attığında, kulisine gidene kadar yürüyeceği yol boyunca tüm ışıkların kapalı olmasını istiyor. Bütün ışıkları tek tek kendi açacakmış. Tek bir ışık bile açık kalırsa Pozitif Live Tiesto’ya yüklü bir ceza ödemek zorunda kalacak! Ünlü olmak de ne zor şey canım, insan ne isteyeceğini şaşırıyor...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön