Onlar Dünyanın Sonuna Hazırlanıyorlar, peki ya siz?

“Kıyameti Bekleyenler” Hayatta kalmak için stok yapan bir grup.

Onlar Dünyanın Sonuna Hazırlanıyorlar, peki ya siz?

Son 1 yılda tüm dünya gündemini saran ekonomik istikrarsızlık, hükümet darbesi ve yaşanan felaketlerden sonra, bir grup insan artık sona doğru yaklaştıklarına inanmaya başladı. Deprem veya küresel ısınma gibi doğal bir felaket, veya ekonomik kriz, nükleer kış gibi olaylar karşısında bu insanların inandığı tek bir gerçek var, bizi çok daha zor günler bekliyor. Tüm marketlerin boş olduğu, suyun kesildiği ve elektriğin olmadığı günler.

 

National Geographic Channel 1 Eylül Cumartesi günü saat 22:00’de prömiyer edecek olan “Kıyameti Bekleyenler” belgeseliyle dünyanın sonuna hazırlanan kişilerin hayatlarını derinlemesine inceleme altına alıyor.

 

Kıyameti Bekleyenler bu kişileri kendi mahzenlerinde ziyaret ederek, onların tavır ve yaklaşımlarını, metotlarını ve tüm acil durum planlarını kapsayan süreci inceleme altına alıyor. Kadın veya erkek, genç veya yaşlı, diğer insanlar gibi yaşayıp çalışan bu kişilerin hayatta tek bir amaçları var; o da dünyanın sonuna hazırlanmak. 

 

Stoklanan yüzlerce yiyecek ve silah bazıları için çok aşırı gözükse de, bu kişiler için sadece yerine getirmeleri gereken basit bir sorumluluk ve huzurdan ibaret. Onlar hali hazırda olan servislerin yeterli olmadığı, herhangi bir kaos veya tehlike anında yapılması gerekli herşeyi yapmaya hazırlar.  İnançları, motivasyonları ve taktikleri doğrultusunda, bu kişiler darlık ve açlık insanoğlunu birbirine düşürdüğünde hazır olmak zorundalar. 

 

Uzmanlarımız ise en kötü senaryonun gerçek olması halinde ve öngörülen planların hayata geçirilmesi gerektiğinde bu insanların hayatta kalma şanslarını değerlendirecek. İzleyiciler ise kendi kararlarını kendileri verecek, bu kişiler gerçekten doğru bir yol mu izliyor...yoksa sadece paranoyaklar mı? 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön