Nelson Mandela'nın mutluluk hakkında öğrettikleri

Siz öldükten sonra, yaşamınızın iyi olup olmadığı sorulursa, geride kalanlar sizin mutlu bir yaşam sürdüğünüzü söyleyebilecekler mi?

Nelson Mandela'nın mutluluğa dair öğrettikleri

Eğer size Mandela’nın iyi bir yaşam sürüp sürmediği sorulursa, büyük bir çoğunluğunuz, ulaştığı başarıyı düşünerek onun iyi ve mutlu bir yaşam sürdüğü konusunda hem fikir olacaktır.

 

Siz öldükten sonra, yaşamınızın iyi olup olmadığı sorulursa, geride kalanlar sizin mutlu bir yaşam sürdüğünüzü söyleyebilecekler mi?

 

Çoğu kişi yaşamdan beklentilerini “sadece mutlu olmak istiyorum” diye açıklıyor. İyi bir yaşam sürmek için mutlu olmak tabi ki önemli ama Mandela’nın yaşamının en güzel 27 yılını hapiste geçirip, evliliğinin çöktüğünü görmesi onun iyi bir yaşam sürmesine engel olmadı.

 

Bu nedenle yaşamınıza baktığınızda, bazen zor zamanlar da geçirseniz hayatta olmanın harika bir duygu olduğunu hissedebilmelisiniz. Çoğu kişi stres ve endişeyle yaşamlarını sürdürdüğü halde, hayattan zevk aldıkları ve mutlu oldukları anlara da sahipler.

 

Mandela iyi bir yaşam sürdü. Çünkü; barış, adalet ve sevgi uğruna pek çok şeyi feda etti. Feda ettiklerine rağmen umudunu ve espiri anlayışını hiçbir zaman kaybetmedi. Her zaman doğruluğuna inandığı ilkeleri uğrunda savaştı ve asla vazgeçmedi.

 

Eğer siz de iyi bir yaşam, yaşamaya değer bir hayat sürmek istiyorsanız, en çok önem vermeniz gereken şey, ne kadar para kazandığınız ya da ne kadar lüks içinde yaşadığınız değil; sevdiklerinize ve etrafınızdaki kişilere nasıl davrandığınız, adil ve dürüst olup olmadığınız ve yolun sonuna geldiğinizde yaptıklarınızdan pişmanlık duymamanız olmalı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön