Prenses Eugenie’nin yara izi

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen düğünü ile dikkat çeken İngiliz Prenses Eugenie, sırtındaki yara izini gösteren bir gelinlik giydi. Geçirdiği omurga ameliyatından kalan izi herkese göstermek istediğini söyleyen prenses, aynı hastalıktan muzdarip genç kadınlara ‘yalnız değilsiniz’ mesajı vermek istedi.

Prenses Eugenie’nin yara izi

İngiltere Kraliyet ailesinde gerçekleşen evlilikler, doğumlar, boşanmalar ve skandallar daima dünyanın gündemine oturmayı başarıyor. 12 Ekim’de Windsor Kalesi'ndeki St. George Şapeli'nde iş insanı Jack Brooksbank ile evlenen Prenses Eugenie’nin düğününe dair tüm detaylar da yine hafta boyunca gündemdeydi. Kraliyet düğünlerinde giyilen gelinlikler tarih boyunca konuşuldu ancak Eugenie’nin gelinliği bu kez başka türlü konuşulacak.

 

İlham veren yara izi

28 yaşındaki prensese çocukluğunda skolyoz teşhisi konulmuştu ve 12 yaşındayken omurga eğriliğinin düzeltilmesi için ciddi bir ameliyat geçirmişti. Ameliyatta omurgaya ve boynun üst kısmına titanyum çubuklar ve vidalar yerleştirildi, operasyondan sonra üç gün yoğun bakımda kalan prenses, iki hafta sonra tekrar yürümeye başlayabildi. Ameliyatın gerçekleştiği Kraliyet Ulusal Ortopedi Hastanesi’nden Spinal Cerrah Dr. Jan Lehovsky, prensesin hikayesini paylaşmasının özellikle hastalıktan etkilenen genç kadınlara ilham olacağını söylüyor.

 

Skolyoz, omurgayı etkileyen bir hastalık. Omurga eğriliğine sebep olabilen hastalık ilerlediğinde ve tedavi edilemediğinde ciddi hareket kısıtlanmalarına neden olabiliyor. Özellikle kadınlarda genç yaşlarda ortaya çıkan hastalık, teşhis koyulan 1000 kişiden üçünde operasyonel tedavi ihtiyacı doğuruyor.

 

Prenses Eugenie, “Düğünümde yara izimi özellikle göstermek istiyorum çünkü yaşadığım süreç boyunca beni destekleyen insanları onurlandırmak ve aynı süreçlerden geçen başka insanları da desteklemek istiyorum” demişti. “Güzelliğin ne demek olduğunu değiştirebiliriz, insanlara yara izlerimizi gösterebiliriz ve bence bunun için harekete geçmek gerçekten de çok özel bir şey.”

  

Prenses bu yıl Skolyoz Farkındalık Günü’nde Instagram’da röntgen filmlerini paylaşarak hikayesini anlatmıştı. Benzer operasyonları geçiren takipçilerinden çok olumlu tepkiler alan prenses, tüm dünyanın izlediği düğününde de yara izini gururla gösterdi. Üstelik kraliyet düğünlerinde gelinlerin duvak takması önemli bir gelenekken, Eugenie cesaretle bu kurala karşı geldi ve duvak takmayarak hikayesini tüm dünyaya anlattı.

 

 

Prenses Eugenie kimdir?

Kraliçe Elizabeth’in torunu ve İngiliz tahtının 8. varisi olan Prenses Eugenie, Prens Andrew ve eski eşi Sarah Ferguson’un kızı. 3 Mart 1990’da doğan prenses, 2002 yılında skolyoz ameliyatı geçirdi. Çeşitli yardım faaliyetlerinde yer alan Prenses Eugenie aynı zamanda spor ve müzikle de yakından ilgileniyor. 12 Ekim 2018’de İngiliz iş insanı Jack Brooksbank ile evlendi.

 

Kraliyet gelinlerinin göz kamaştıran gelinlikleri
+21
Windsor Düşesi Wallis Simpson

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön