Yeni yazı dizisi başlıyor!

Pervin Özdemir, 40 yaşından sonra hayatında yaşadığı değişimleri kaleme alıyor. Özdemir'in '40’ımdan sonra nasıl gençleştim?' yazı dizisi yarın yayında!

Yeni yazı dizimizi sakın kaçırmayın

40’ımı birkaç geçiyor. Tanıdık tanımadık, hattâ uzun aralıklarla görüştüğüm yakınlarımın en çok birkaç dakika içinde cildime, silüetime bakarak sordukları ortak soru şu: “Çok iyi görünüyorsun. Ne yapıyorsun?"

 

En çok yüzüme ne sürdüğüm, göz kenarlarıma, alnıma, boynuma özel bir kür uygulayıp uygulamadığım merak ediliyor. Alnımın ortasındaki çizginin kırk yıl sonra nasıl kaybolduğuna akıl sır ermiyor. Bunu ben de hâlâ inanılmaz buluyorum. Sonra sıra nasıl formda kaldığıma geliyor. Acaba sürekli spor mu yapıyorum? Özel bir beslenme programı mı uyguluyorum? Saçlarıma nasıl baktığım, ne kadarda bir yıkadığım, ne sürdüğüm ise üçüncü sırada geliyor.

 

Kozmetiğe servet dökmediğimi, saatlerce spor yapmadığımı, ne istiyorsam yediğimi, asla kendimi aç bırakmadığımı ve bütün bunların nasıl gerçekleştiğini anlatıyorum. Bildiklerimi nereden, kimden öğrendiğimi, ne kadardır uyguladığımı ayrıca konuşuyoruz.

 

Genellikle şaşkın, bazen inanmaz bakışlarla karşılaşıyorum. Ortam müsaitse ne sürdüğümü, ne yaptığımı, neyi nasıl yediğimi uygulamalı gösteriyorum. Kimileri ufak ufak bu yola kayıyor, çünkü her ne yapıyorlarsa faydasını derhal görüyorlar. Son birkaç yıldır soranlara anlattıklarımı, bir kere de yazarak herkese anlatmak istiyorum. Yıllarca kullanmayacağım kozmetiklere, gitmeyeceğim spor salonlarına çuvalla para dökmüş, banko tekrar alacağı kiloları vermek için saçma sapan cahil diyet programları uygulamış bir kadın olarak, hemcinslerim akranlarım bu basit yolları yöntemleri bilsin, öğrensin, güvenip uygulasın, sonuçlarına kendi üzerinde şahit olsun, kendini iyi hissetsin istiyorum.

 

Zamanla mücadele etmekten değil, zamanı taşımaktan bahsediyorum. Yılları yüklenmek de bir seçenek, zarif bir şal gibi taşımak da. Neden ikincisi olmasın? İnsanın otuz yıl öncesini bugün gibi hatırlarken de tazelenmesi, yenilenmesi mümkün. Neden bundan mahrum olsun ki? Bir kadının cildine layık gördükleri değişince, biraz hareket etmeye başlayıp kafasının altında bir beden taşıdığını fark edince, cildi ve bedeniyle beraber hayatındaki her şey yavaş yavaş değişmeye, iyileşmeye başlıyor.

 

Daim olsun.


Pervin Özdemir

 

'40’ımdan sonra nasıl gençleştim?' yazı dizisi 1. bölüm, 24 Kasım 2017 Cuma hthayat.com’da...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön