Eviniz düşündüğünüzden daha temiz

Bir evi temiz ve toplu tutmak oldukça zordur. Çalışma hayatınızı, çocuklarınızı ve evi bir arada götürebilmek neredeyse imkansızdır. Ancak bir şekilde üstesinden gelirsiniz.

Eviniz düşündüğünüzden daha temiz

Öyle hissettirmese de evinizde günlük veya haftalık hatta aylık temizliklerle beraber bunu başarırsınız. Evinizin genel temizliği sizin için kötü gibi gözükse de aslında gözünüzün önünde, her şeyin yolunda olduğunu gösteren kanıtlar vardır.

 

Arkadaşlarınız eve geldiğinde ayakkabılarını temizlerler. Kapı paspası olsa da olmasa da eviniz temiz olduğu için arkadaşlarınız istemsiz olarak bunu yaparlar.

 

Özellikle yemek yaparken etrafı hemen temizlemeyi tercih edersiniz. Belki hemen yapmıyor olabilirsiniz ama işiniz bittiğinde etraftaki dağınıklığı ve bulaşığı toparlarsınız. Bu da mutfağınızı büyük karmaşıklıklardan kurtarır.

 

Yatağı düzeltirsiniz. Yoğun bir günün ardından eve geldiğinizde düzgün bir yatak görmek sizi çok iyi hissettirir ve bunu bildiğiniz için yaparsınız.

 

 

İşiniz bittiğinde eşyalarınızı toparlarsınız. Yıkanmış bulaşıklar veya çamaşırlar olduğunda hepsinin yeri bellidir. İşiniz bittiğinde topladığınız için her zaman eşyalarınızın yerini bilirsiniz.

 

Sık sık kullandığınız, güzel bir süpürgeniz vardır. Temizliğe önem verdiğinize buradan da pay biçilebilir. Elektrikli süpürgeniz daima kullanışlıdır ve kullanmaktan çekinmezsiniz.

 

Bir programınız vardır. Evdeki herkes için veya sadece kendiniz için haftalık temizlik görevleriniz vardır.

 

 

En az bir tane antibakteriyel spreyiniz vardır. Bakterilerin oluşabileceği yerler için önlemlerinizi alırsınız.

 

Evinize yeni bir şey geldiğinde tam olarak nereye koyacağınızı bilirsiniz. Yeni bir eşya almadan önce dahionun nerede güzel duracağını, onu nereye koyabileceğinizi gayet iyi bilirsiniz. Bu da evinizin düzenli olduğunun en iyi kanıtıdır.

Kaynak

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön