'Game of Thrones' tasarımcısından "3D" kursu

Pek çok dünyaca ünlü yapımda emeği geçen Onur Can Çaylı, İstanbul'da!

'Game of Thrones' tasarımcısından "3D" kursu

"Game of Thrones" dizisinin karakterlerini tasarlayan Onur Can Çaylı, İstanbul Medya Akademisi'nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle ücretsiz olarak düzenlediği "3D Konsept Tasarım" eğitimlerini verecek.


Konsept tasarımcısı Çaylı: "Amerika'da animasyon ve görsel efekt üzerine master yaptım. 'Spiderman', 'Man in Black', 'Avengers', 'Terminator', 'Antman', 'Unbroken', 'Strangerthings', 'The Hunger Games' gibi filmlerde, televizyon dizileri ve bilgisayar oyunlarında çalıştım"

 

GAME OF THRONES'UN EN ŞOK EDİCİ 20 SAHNESİ İlk sezondan itibaren bitmek bil... GAME OF THRONES KARAKTERLERİNİ YAKINDAN TANIYALIM Yeni başlayanlar ya da yeni sezo...


"Görsel İletişim ve Tasarım bölümü öğrencisi ya da mezunlarıyla, dijital tasarım platformlarına temel seviyede hakim, hayal gücü yüksek herkes kursa gelebilecek. Biz de Bülent Turgut'un yapımcılığında, konseptleri bana ait olan bir görsel efekt filmi yapacağız. Hollywood standartlarında, gerçek oyuncularla, özel görsel efektlerin olduğu bir film. Bu filmde, 3 boyutlu bir dünya kurgulanacak. Biz Türkiye'de bu sektörün gelişmesini istiyoruz"

 

 

Onur Can Çaylı: "Zamanında benim ilham almam için bana yol göstermesi gereken insanların eksikliğini çektim. Ben bugüne kadar almam gereken eğitimleri alabilseydim, belki de çalıştığım projelerin tasarımcısı değil yönetmeni olacaktım. Ülkemi koşulsuz seviyorum ve buradaki sanatçılar da benim gibi hayallerini gerçekleştirsin ve varmak istedikleri noktaya daha kolay varsınlar istiyorum. Medya Akademisi bu noktada bana destek verdi ve eğitimlere başlıyoruz." dedi.

 

İstanbul Medya Akademisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın GENÇDES projesi kapsamında ücretsiz olarak "3D Konsept Tasarım" eğitimi düzenleyecek. Yeni yetenekler ve tasarımcıların kazanılması hedeflenen kurs, Hollywood'tan gelen ünlü konsept tasarımcısı Onur Can Çaylı ile 26 Kasım'da başlayacak.

 

EJDERHALARIN ANNESİ YENİ EVİNDE Game Of Thrones dizisinde Daener... EMİLİA CLARKE INSTAGRAM'DA Dünyaca ünlü dizi Game Of Throne...

 

Dizayn, çizim teknikleri, canlı model çizimi, program uygulama teknikleri, yaratıcı fikir geliştirme ve 3D (3 Boyutlu) konsept oluşturma teknikleri gibi eğitimler sonunda, başarılı katılımcılara "3D Konsept Tasarım" sertifikası verilecek.

 

Türkiye'de güzel sanatlar ve grafik tasarım okuduğuna dikkati çeken Çaylı, "Amerika'da animasyon ve görsel efekt üzerine master yaptım. 'Spiderman', 'Man in Black', 'Avengers', 'Terminator', 'Antman', 'Unbroken', 'Strangerthings', 'The Hunger Games' gibi filmlerde, televizyon dizileri ve bilgisayar oyunlarında çalıştım. 'Game of Thrones' dizisinde çalışmayı çok istemiştim ama olmamıştı. Sonra dizinin işleri, çalıştığım stüdyoya geldi. Ben şuna inanıyorum, gönülden istediğin şey, gün geliyor seni buluyor." diye konuştu.

 

Game of Thrones oyuncularının gerçek halleri
+37
Daenerys Targaryen - Emilia Clarke

 

GAME OF THRONES 7. SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK? Dikkat! Bu yazı spoiler içerir. ... GAME OF THRONES ÇEKİM YERLERİ Tüm dünyada geniş bir izleyici k...

 

"Sinema sektörüyle bağ kuran eğitim sistemine ihtiyaç var"

Çaylı, yaptığı tek bir işin görselini sosyal medyada paylaştıktan sonra adının duyulduğunu belirterek, "Şaşırdım ve insanların tepkileri beni sevindirdi doğrusu. Aynı zamanda o güne kadar çalıştığım onca projeden haberdar olmamaları ve bir anda böyle bir farkındalık oluşması da beni biraz düşündürdü. Üzerinde çalıştığım karakterin sürpriz bir karakter olması değişik bir etki yarattı ve böylece insanlar beni tanımış oldu." ifadelerini kullandı.

 

"Türkiye'de 3D tasarım alanında çok iyi işler yapan stüdyolar ve buralarda çalışan yetenekli sanatçılar var." diyen Çaylı, evrensel boyutta görsel efekt tasarımı için ise daha kat edilmesi gereken yollar olduğunu bildirdi.

 

GAME OF THRONES TEORİLERİ Dünyayı kasıp kavuran dizi Game ... EMİLİA CLARKE: SOKAKTA TANINMIYORUM Game of Thrones’un Khaleesi’si E...

 

Onur Can Çaylı, başarılı olmanın hayal kurarak başladığını aktararak, şunları söyledi: "Zamanında benim ilham almam için bana yol göstermesi gereken insanların eksikliğini çektim. Ben bugüne kadar almam gereken eğitimleri alabilseydim, belki de çalıştığım projelerin tasarımcısı değil yönetmeni olacaktım. O yüzden zamanında benim ihtiyaç duyduğum şeylere ihtiyaç duyan insanlara yardımcı olmak istiyorum. Ülkemi koşulsuz seviyorum ve buradaki sanatçılar da benim gibi hayallerini gerçekleştirsin ve varmak istedikleri noktaya daha kolay varsınlar istiyorum. Medya Akademisi bu noktada bana destek verdi ve eğitimlere başlıyoruz."

 

 

Türk sinemasında bir ilk

"3D Konsept Tasarım" kursunda, Amerikan sektörünü esas alan bir eğitim tarzıyla, profesyonel ortamda gerçek bir uygulamacı olmayı anlatacaklarını kaydeden Çaylı, kursta başarı gösteren öğrencileri, şu anda yapım aşamasında olan kendi film projesine dahil etmek istedikleri bilgisini verdi.

 

Öğrencilerin, öğrendiklerini film aracılığıyla pratiğe dökebileceklerini ifade eden Çaylı, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"İstanbul Medya Akademisi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı çok büyük bir iş yapıyor aslında. Görsel İletişim ve Tasarım bölümü öğrencisi ya da mezunlarıyla, dijital tasarım platformlarına temel seviyede hakim, hayal gücü yüksek, sanal ortamda karakter çizim ve yaratım becerilerini geliştirmek isteyen herkes kursa gelebilecek. Biz de Bülent Turgut'un yapımcılığında, konseptleri bana ait olan bir görsel efekt filmi yapacağız. Hollywood standartlarında, gerçek oyuncularla, özel görsel efektlerin olduğu bir film. Bu filmde, 3 boyutlu bir dünya kurgulanacak. Burada kendi kültürel değerlerimizi evrensel bir dille, hem ülkemizde hem dünyada anlatmak istiyoruz. Biz Türkiye'de bu sektörün gelişmesini istiyoruz ve bu yapılan filmlerle Türk sinemasında ve eğitim sisteminde gerçekten bir ilki gerçekleştireceğiz. Ben bunun sözünü veriyorum."

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön