Annemizle en çok dertleşmeyi seviyoruz

Bir bebek markasının anneler ile gerçekleştirdiği yeni anket Anneler Günü özelinde eğlenceli veriler sunuyor.

Annemizle en çok dertleşmeyi seviyoruz

Sosyal medya üzerinden anneler ile gerçekleştirilen anketten ilginç sonuçlar çıktı. Anket sonucuna göre anneler, kendi annelerinin en çok fedakârlık özelliğini seviyor ve anneleriyle en çok dertleşmekten keyif alıyor.

 

“Mutlu Anneler Gününüz Kutlu Olsun” başlığıyla yapılan anket, annelerin Anneler Günü’ne bakış açısını yansıtıyor. Annelerine en çok benzeyen yönleri sorulduğunda annelerin yüzde 50’si; kişiliklerinin benzediğini, fiziksel özellik ve titizliklerinin de en çok benzeyen yönler arasında bulunduğunu belirtiyor.

 

Araştırmaya katılan ve yüzde 76’sı 25-36 yaş aralığında olan anneler, Anneler Günü’nde annelerine aldıkları hediyenin yüzde 48 oranında kıyafet olduğunu dile getiriyor. Yüzde 31 oranla ev aletleri cevabı alınırken, yüzde 8’i çiçek ve yüzde 6’sı aksesuar hediye aldığını söylüyor.

 

Ankete katılan annelerin yüzde 56’sı annelerinin en sevdikleri özelliğinin fedakârlık olduğunu belirtirken, yüzde 29’u annelerinin sevgi dolu olmasını sevdiğini, yüzde 29’u güçlü, yüzde 27’si şefkatli, yüzde 21’i güler yüzlü ve yüzde 18’i de düşünceli olmalarının en sevdikleri özellik olduğunu vurguluyor.

 

Annelerin yüzde 61’i anneleriyle en çok yapmayı sevdiği şeyin dertleşmek olduğunu ifade ediyor. Dışarı çıkmak, yemek yapmak, dedikodu ve alışveriş yapmakta anneler ile yapılmaktan en keyif alınan aktiviteler arasında yer alıyor.

 

Ankete katılan annelere ünlü anneler sorulduğunda ise annelerin aklına ilk olarak, yüzde 60 oranında Gülben Ergen geliyor. Yüzde 12 oranla Gülben Ergen’i Çağla Şikel ve yüzde 9 oranla Demet Akalın takip ediyor.

 

 

Ünlü annelerin Anneler Günü nasıl geçti?
+22
Demet Akalın - Aşkım, canım kızım #annnelergunu pastamız

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön