Sakalları O'nun hakkında ne söylüyor?

Az da olsa erkeklerin karakterleri hakkında fikir almak isterseniz sizi böyle alalım.

Sakalları onun hakkında ne söylüyor?

Evet, ara sıra biraz peşin hükümlü olabiliyoruz; fakat ilk izlenimler, önemlidir. Ve şunu iyi bilmelisiniz, sakallarınız hakkınızda birçok şey söyler. İşte size sakallarınızın hangi özelliklerinizi ortaya çıkardıklarını anlayabilmeniz için biraz ipucu:

 

 Komple sakal ve bıyık

 

‘Yaşlıca’ adam sakalı. Birçok insan, bu sakal şeklini akademisyenlerle veya bilim adamlarıyla bağdaştırır. Aynı zamanda akla dini öğeleri de getirir (peygamber tasvirlerini düşünün). Biraz eski moda bir stildir; ancak bu aralar genç erkekler tarafından sıklıkla kullanılıyor.

 

 

Keçi sakal

 

Geçmişe takılıp kalmış erkek. Bu sakal modeli, 90larda çok popülerdi. Ancak artık demode olarak görülüyor. Hala kullanan erkekler var; ancak aklınızda bulunsun, babanız veya doktorunuz hala keçi sakal kullanıyorsa, görünüşünüzü değiştirmenin vakti geldi demektir.

 

 

 Kirli sakal

 

En son trendleri takip eden erkek. Erkek dergilerine şöyle bir göz gezdirdiğinizde, muhtemelen her üç reklamdan birinde kirli sakallı bir model göreceksiniz. Ancak insanların yanlış anladıkları bir nokta var; kirli sakallı erkekler de sakallarına bakım yapmak zorundalar, yataktan kalkıp sokağa çıkmıyorlar.

 

Favori uzatma

 

Eğlenmeyi seven bir erkek. Favoriler söz konusu olduğunda, herkesin aklına Elvis gelir. Uzun favorilerle, üniversite kampüslerinde ya da hipsterlerin yaşam alanlarında da karşılaşmak mümkündür. Eğlenceli bir görünüm.

 

Bıyık

 

Biraz burnu havada bir erkek. Tarihsel açıdan bakıldığında, kötü eleştirilerin odağı olmuştur. 70li yıllarda ise cinsel yan anlamlar kazanmıştır – porno bıyığı, gey/biseksüel bıyığı gibi. Bıyık, yüküyle birlikte gelir; fakat günümüzde genç erkekler, insanların ne düşündüğünü umursamaksızın kendilerine güvenerek bıyık bırakıyorlar.

 

Palabıyık

 

Kişiliği hoş bir erkek. Palabıyık, babacan, centilmen, balkonunda oturup çayını içen erkeklerle ilişkilendirilir.

 

Cücük sakal

 

Biraz sıra dışı bir erkek. Dünya savaşları sırasında, özellikle de Amerika’daki erkekler temiz tıraşlı gezerlerdi. Sonra her on yılda bir, yüzdeki kıl oranı yavaşça artmaya başladı. 50lerin asi gençliği, cücük sakal bırakmaya başladılar. Ve 60larda da hippiler, bu sakal türünü benimsediler.

 

 

Asi bir erkek. Bu model, daima motosikletçi bıyığı olarak görülmüştür. Ve ne zaman Hulk Hogan gibi ünlü kişiler tarafından benimsense, onlarla ilişkilendirilir.

 

Sinekkaydı tıraş

 

Önceleri erkekler bir görünüme kendilerini adar, bunları geçici birer heves olarak değil, hayat boyu benimseyecekleri bir şekil olarak görürlerdi. Şimdi ise erkekler, sakal konusunda oldukça kararsız davranıyorlar; sinekkaydı tıraş olan erkekler de azımsanacak sayıda değiller. Çünkü geçmişe kıyasla çok daha özgür hareket edebiliyorlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön