Jüpiter Başak'ta işler iyiye gidiyor!

Hande Kazanova, günlük burcunuzu yorumluyor.

Jüpiter Başak'ta işler iyiye gidiyor!

11 Ağustos Salı günü neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter, Aslan burcundan ayrılarak Başak burcuna geçiyor. Zevki, keyifi ve eğlenceyi seven Jüpiter her yıl bir burcun kimliğine bürünerek, o burcun konu ve temalarını daha da abartarak, büyüterek, geliştirerek yoluna devam eder. Geçtiğimiz dönem Aslan burcunda eğlenceyi, aşkı, keyfi, çocuklarla ilgili temaları, riskli işleri bizlere deneyimleten ve hayata daha büyük gözlerle baktıran Jüpiter artık tam anlamıyla yön değiştirerek 2016 yazının ortalarına kadar Başak burcunda seyiredecek.

 

Küçük detaylardan fayda sağlamaya başlıyoruz!

 

Başak burcu, burçlar kuşağının en pratik, en mütevazı, en çalışkan burçlarından bir tanesidir. Jüpiter'in bu burca geçmesi, pratik işlerin, pratik uygulamaların önem kazanacağının altını çiziyor. Şimdiye kadar farketmediğimiz detaylar hayatımızda önemli yer edebilir. Herkes yaptığı işin detaylarıyla birbirinden ayrılarak farkını ortaya koyabilir. İçerik üretmek, işin mekanik ve mühendislik kısımlarına daha fazla vakit harcamak önemli olacak. Aslan temasında öne çıkan büyük ve gösterişli projeler, daha pratik, daha oturaklı, daha işlevsel ve detaylı işlere yerini bırakacak. İnanç, iman ve kişisel disiplinle birçok işin üstesinden gelmeye başlayacağız. Çalışkanlığımız ve üretkenliğimiz artabilir. Bu dönemi büyük fikirleri, realiteye, gerçekliğe dönüştürme zamanı olarak görmeliyiz.

 

Sağlıklı yaşam

Sağlıklı yaşamaya her zaman diğer burçlardan daha fazla önem veren Başak burcundaki Jüpiter, sağlık, hijyen ve doğal yaşamla ilgili her tür konuyu hayatımızın merkezine taşıyacak. Vücudumuza önem vermenin, sağlıklı beslenmenin, diyetin, doğal yöntemlerle beslenmenin, organik tarımın, organik üretimin daha da artacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl herkes obsesif bir şekilde doğallığın ve sağlıklı olmanın yollarını bulmaya çalışabilir. Kullandığımız malzemelerin içinde neler var, sağlığımıza nasıl etki ediyorlar, bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bulmanın peşine düşebiliriz. Ruhumuzla, vücumuzu dengede tutmanın yollarını arayacağız. Yine medikal alanlar, ilaç sektörü bu gelişimden nasibini alacak. Tüketicilerin derin araştırmaları, bu sektörün daha bilinçli ve daha gerçekçi bir şekle bürünmesine yarayacak.

 

Yeni işler yeni deneyimler!

 

Bu dönemde araştırma gerektiren işlere yönelme, akademik kariyere geri dönüşler, bir konuyu derinlemesine inceleme isteğimiz yüksek çalışabilir. Yeni çalışmalarımızı rahatlıkla başlatabiliriz. İş, işçi, işverenler arasında olumlu köprüler yine bu süreçte kurulabilir.

 

Küçük ekonomi

Her zaman ekonomik olmayı başaran ve ne istediğini bilen Başak burcunda Jüpiter’in seyri, ekonomik alanda da küçülmeleri beraberinde getirirken, üretim destekli alanların daha da gelişmesine neden olacak. Maddi konularda daha sorumlu, daha bilinçli adımlar atmaya yatkın olacağız. “Gerçekten neye ihtiyacım var” sorusu, topluma ve insanlığa faydalı olabilme ihtiyacı gereksiz alışveriş ve tüketme isteğimizi köreltebilir. Yıl içinde Satürn den alacağı zorlayıcı açılarla küçülmeyen şirketlerin veya gereksiz harcamalara yatkın olan kurum ve kuruluşların ve elbette ki kişilerin işi biraz zorlaşacak. Mütevazı adımlar kazandıracak.

 

Özetleyecek olursak,

 

İş, hizmet, sağlık sektörleri daha fazla önem kazanıyor. Yine insan hakları, işçi hakları, hayvan hakları, muhasebe, beslenme, sağlık sektörleri, medikal alanlar, organik tarım, organik tekstil, bilişim ve yazılım alanlarında önemli gelişmeler kaydedilebilir. Net ve detay isteyen konu ve projeler öne geçiyor. Jüpiter bu burçta zararlı bir konumda olduğu için büyük resmi görmekte zorlanabilir, zaman zaman ayrıntıların içinde boğulabiliriz. Başkalarını düşünmekten, yardım etmekten mutluluk duyacağız ama yardım isteğimizi çokta abartmayalım yoksa başımıza olur olmadık işler açılabilir. Yine eleştiri mekanizmamızı biraz aşağıya çekerek, mükemmelliği takıntı yapmadan yapabileceklerimiz konusunda kendimizi aşırı zorlamayalım, başkalarını da zorlamayalım. Bana kalırsa Jüpiter Başak ın en güzel tarafı, neye ihtiyacımız olacağını görmek ve küçük şeylerden de zevk alınacağını farketmek olacak. Bu dönemde buna gerçekten çok ihtiyacımız var...

 

Jüpiter’in Başak burcunda dolaşmasından en çok 1944-1945, 1955-1956, 1967-1968, 1979-1980 yılında doğanlar ve yükseleni ve ana burcu Başak olanlar daha fazla fayda sağlayabilirler. Yine toprak grupları olan Oğlak ve Boğa'ları da etkili ve keyifli bir yıl bekliyor. Ve jüpiter Başak filmimiz başlasın! İyi seyirler...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön