Türkiye, güneş tutulmasından nasıl etkilenecek?

Hande Kazanova, bugün gerçekleşecek olan güneş tutulmasının Türkiye'yi nasıl etkileyeceğini anlattı.

Türkiye, güneş tutulmasından nasıl etkilenecek?

 

 

Tutulma haritasının yükselen burcu Yengeç, Yükselen yöneticisi Ay, haritanın 10.evinde ve güneşle tutuluyor. Buradan çıkaracağımız sonuç, Türkiyenin yükselen derecesine çok yakın olan bu durum bizim için bu tutulmayı önemli kılıyor.

 

10. ev teması devleti, yöneticileri, Türkiye’nin dış kimliğini, şöhretini, imajını temsil eder. Türkiye’nin atacağı adımlar dünya için de önemli olacak. Bir anlamda gözler üzerimizde olabilir. Buradan devletin çok önemli kararları hayatımıza taşıyacağını anlıyoruz. Bu alacakları kararlar Türkiye’nin geleceği için önemli konu ve olayları karşımıza getirecek. Bazı konular tam anlamıyla sonlanabilir. Fedakarlıklar yapılacak ama ne yapılırsa yapılsın bu sonuçlar hem iyiyi, hem kötüyü karşımıza getirecek. Sonuçları iyice planlamadan atılacak adımlar belirsizlikleri ve karmaşayı hızlandırabilir. Bu olaylar olurken ekonomideki karmaşıklık ve karışıklıkta olayları kızıştırabilir.

 

Tutulma anında Güneşin ve Ay’ın Scheat yıldızıyla bileşmesi, doğal afetleri, felaketleri, zorlu etkileri karşımıza getirebilir.

 

 

Türkiye’nin kendi haritasındaki Ay derecesi 29 derece İkizler'de bulunuyor. Tutulmanın 29 derece Balık burcunda olup, Ay derecemize kare açı atması bizi oldukça ilgilendirmekte. Ay dünya astrolojisinde halkı, seçmenleri, kadın kimliğini, çocukları temsil eder, aynı zamanda bizim ulusal değerler ve para evimizi yönettiği için parasal konuları ve ekonomiyi de yönetmekte. Bu tutulmadan alacağı zorlu açılarla bu konularda türlü sıkıntılar ve hoşumuza gitmeyecek kararların öne çıkması muhtemel. Zorlu kararların bizi değiştireceği ve dönüştüreceği bir dönem içinde olacağız.

 

Balık burcu kabullenişi, kendimizi suçlu hissetmeyi, bir anlamda kurban rolü içinde bulmamızı temsil ettiğinden, olan biten olaylardan kendimizi suçlu ve sorumlu hissedebiliriz.

 

Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar yine Balık burcuyla alakalıdır. Bu son derecede oluşan tutulma bu ideallerin, vizyonların ve hayallerin uygulamaya geçirilirken bizi yanıltabileceğini, iyi niyetli olmanın çok önemli olduğunu vurguluyor.

 

Türkiye kendi içinde de iniş çıkışlar yaşayabilir, ayrıca uğraşacağı dış güçler zaman zaman aldıkları kararlarda geri çekilmeleri, sıkıntı ve sorunları tetikleyebilir. Yine hukuk, yüksek eğitim, dış ticaret, yabancı ülkelerle yapacağımız ticari anlaşmalara dikkatli ve temkinle yaklaşmak önemli olabilir.

 

22-23 Mart'ta, beklenmedik olaylara, konuşmalara hazır olmalıyız. 30 Mart'ta merkürün tutulma noktasını tetiklemesiyle birlikte önemli olaylara, konuşmalara odaklanacağız. Yine bu tutulmayı tetikleyecek önemli tarihler, 20-23 Haziran tarihleri, bu tarihlerde önemli sıkıntı ve sorunlar, müdaheleler oluşabilir.

 

Tutulmadan bir gün sonra oluşan astrolojik yeni yıl takvimi olan 21 Mart 2015 güneşin Koç burcuna geçmesiyle birlikte koç ingress haritasına baktığımızda;

 

 

Yükselenin Yay, yöneticisi Jüpiter’in Aslan burcunda 8. evde ve geri harekette olduğunu görüyoruz. Ekonomik anlamda bazı zorlanmalar olsa bile kaynaklarımızı iyi kullanmayı ve dış kaynaklardan yeri geldiğinde yararlanmasını ve destek almasını bileceğiz. Tüm gezegenlerin dip noktası dediğimiz alana yakın olması, bu yıl topraklarımızın, iç meselelerin, sınırlarımızın önemli olduğunu gösteriyor. Kendi iç meselelerimize odaklanacağımız bir yıl olabilir. Burada bulunan Mars - Uranüs gezegenleri bu alandaki bazı mücadeleleri, hareketlenmeleri ve doğal afetleri tetikleyebilir. Yine 3. evde oluşan tutulmayla beraber yakın komşu ülkelerle olan ilişkilerimiz önem kazanacak. Yakın coğrafyamızda oluşan bazı olayları öylesine seyredebilir veya bazı noktalarda biz de agresyon gösterebiliriz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön