Parçalı Güneş Tutulması bizi nasıl etkileyecek?

Astrolog Hande Kazanova, bugün gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulmasının bizi nasıl etkileyeceğini değerlendirdi.

Parçalı Güneş Tutulması bizi nasıl etkileyecek?

Bu sabah saat 09.14’te Boğa burcunda Parçalı Güneş Tutulması yaşanacak. Bu tutulma Güney Hindistan, Avustralya ve Antartika’dan izlenecek. Boğa burcu astrolojide sanatı, güzelliği, parayı, değerleri, keyfi, pratikliği, bahçeyi, tarımı, ağır çalışmaları, iyi yemeği, kaliteyi ve lüksü temsil eder. Bu alanlarda hızlı ve beklenmedik gelişmelere açık olmalıyız. Tutulma yöneticisine ve açılarına bakarsak bu tutulmanın 15 Nisan'da yaşadığımız Ay Tutulmasından daha olumlu ve az dramatik etkilere sahip olacağını söyleyebiliriz. Merkür'ün alacağı güzel açılarla iyi planlamalar yaparak, düşünce sistemimizi değiştirerek, doğru iletişimle yolumuzda ilerlemek bize ve hayatımıza çok şey katabilir.

 

Dünya Astrolojisi'nde Boğa burcu toprak elementinde ve sabit nitelikte olduğu için bu tutulma, parlemento, meclis, ulusal finans, para konularında sıkıntı ve problemler getirebilir. Dünya ticaretinde durağanlık, depresyon gibi etkilerle karşılaşabiliriz. Tarımda ve finansal hayatta sorunlar oluşabilir. Depremler, sismik hareketler, maden kazaları ve tarımı ilgilendiren konular gündemimizde olabilir. Kuraklık yine dünyayı zorlayabilir. Maddi konular önümüzdeki bir yıl boyunca bizler için önemli olacak.

 

Astrolog Raphael’e göre tutulma derecesine baktığımızda, bu tutulma ticareti, alışverişi ve iş hayatını etkileyecek. Yine mahsüllerin, ekinlerin yok olması ve bu alanlarda sorunları da tetikleyebilir. Bu bir sabit tutulma olduğundan, koşullara ve şartlara uyum sağlamakta zorlanabiliriz. Bu durumdan en çok 29 Nisan (+,- 3 gün) doğumlu Boğa burçları, 01 Kasım (+,- 3gün) doğumlu Akrepler, 28 Ocak ( +,-3 gün) doğumlu Kovalar ve 31 Temmuz (+,- 3 gün) doğumlu Aslanlar etkilenecek.

 

Türkiye açısından bakacak olursak; meclisle ilgili konular, anayasa taslakları, değişimleri, kabine içi değişimler, uluslararası organizasyonlar daha fazla öne çıkabilir. Yeni kanun tasarıları ve yasası bu dönem sonrası hızlanabilir. Toplumu ilgilendiren konularda daha çabuk ve hızlı gelişmeler yaşanabilir. Sanata, kadınlara veya paraya, ticarete dayalı işlerimizde ve konularda daha rahat ve etkili kararlar alınırken, hükümetin kendi politikalarına yönelik alacağı bazı kararlarda sorunlar ve engeller görülebilir.

 

Son söz olarak tutulma zamanları kendimizi gergin ve huzursuz hissetmemiz kaçınılmaz olabilir. Özellikle Boğa burcu gibi ayakları devamlı sağlam basmak isteyen, dünyevi bir burçta, değişimlerden çok fazla hoşlanmayabilir ve hemen panik olabiliriz. Bunu aşmanın tek yolu değişime açık olmamız gerektiğini unutmamak, meditasyon, doğa yürüyüşleri, güzel bir müzik, kaliteli bir yemek, sevdiklerimizle paylaşacağımız harika zamanlar geçirmek olmalıdır.

 

Hande Kazanova'dan diğer burç yorumlarını okumak için tıklayınız!

 

Yazı: Hande Kazanova

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön