Güneş tutulması sizi nasıl etkileyecek?

Astrolog Hande Kazanova ile bugün yaşanacak olan güneş tutulması hakkında önemli bilgiler verdi.

Güneş tutulması sizi nasıl etkileyecek?

03 Kasım 2013’te 11 derece akrep burcunda saat 14:49’da hybrid Güneş tutulması yaşanacak. Halkalı tutulma olarak başlayan ve daha sonra Tam tutulma olarak devam eden tutulmalar hybrid tutulmalardır ve ender görülürler. Bu tutulma Türkiye’nin güney kısmından da halkalı olarak izlenebilecek. Türkiye akrep burcu olduğu için bu tutulma Türkiye’miz için önemli bir tutulma diyebiliriz.

 

Sabit burçtaki tutulmanın etkileri kalıcı olur ve bazı durumlarda beklenmedik şiddetli felaketleri hayatımıza getirebilirler. Parlemento, meclis, para konuları, ulusal finans ve bu alandaki sorunlar sabit burçtaki tutulmalarda sıklıkça görülebilir. Su grubunda oluşan tutulmalarsa aşırı yağışları, su baskınlarını, su ölümlerini, kazalarını, su ve sıvılarla ilgili konularda sorunlarla ilgilidir.

 

Akrep burcundaki tutulmalar önemli değişim ve dönüşümleri hayatımıza taşıyabilir. Akrep burcu, tutku, manyetizm ve tekrar üretmekle alakalıdır. İyileştirici, canlandırıcı ve düzeltici süreçlerle ilgilidir. Ayrıca cinsellik, ölüm ve vergi konuları, miras, sigorta Akrep burcunun yöneticisi Plüton’la ilişkilendirilir. Bu alanlarda önemli konu ve olaylar bu tutulmada devreye girebilir. Franchise iş yeri sahipleri, sigorta şirketleri, kredi ofisleri, bankalar, para alışverişlerinde bulunan kurumlar önemli değişimlere ve şeffaflığa açık olmalıdırlar.

 

Tutulma anı haritasına baktığımızda

Tutulmanın yöneticisi jüpiter 5. Evde bulunuyor. Sanatçılar, öğretmenler, eğlence alanları, çocuklar, gençler, elçiler, sporcularla ilgili konuların öne çıkacağını söyleyebiliriz. Borsa ve spekülasyon içeren işlerde eğer gerekli disiplin ve parasal sorumluluk sağlanırsa olumlu gelişmeler yaşanabilir.

 

Tutulmadan sadece 2 gün önce devreye girmiş olan Uranüs-Plüton karesinin bu tutulma sırasında da devrede olduğunu görüyoruz. Değişimlerin ve özgürlüğün gezegeni Uranüs’ün halk evinde yer alması, beklenmedik konu ve olayların, özgürleşme isteğinin, isyanların ve belki de oluşabilecek beklenmedik doğal afetlerin göstergesi olabilir.

 

10 evde yani hükümet, ülkemizi yönetenlerin alanlarında bulunan Plüton’la kare açısı, bu iki taraf arasında radikal çıkışlar, bazen isyanlar, özgürlük ve değişim isteğiyle hareket etme gibi durumlar karşısında yönetimle, halkın çekişmelerini ve zorlanmalarını hayatımıza taşıyabilir. Yine de tepe noktasında bulunan venüs, farklı bakış açıları geliştirilirse, olaylara daha geniş açıdan bakılırsa yönetime ve hükümete şans ve anlayış sağlayacağının altını çizmekte.

 

Tutulmanın 8. Evimize düşmesi ise, bu tutulmayla beraber önemli değişim ve dönüşümlerden geçeceğimizi, bazı krizler yaşayacağımızı, vergi, finans, krediler, faizler, harcamalar, dış borçlar, ekonomik alanlarda test edileceğimizi gösteriyor.

 

Tutulmaya Türkiye haritasının üzerinde baktığımızdaysa, tutulmanın Türkiye haritasında 5. Evimize düştüğünü görüyoruz. 5. Ev tiyatro, sanatçılar, eğlence alanları, parklar, avm’ler, yüksek sınıf insanları, gençler, çocuklar, diplomatlar, elçiler, sporcularla ilgilidir. Buraya denk gelen tutulma geri giden Merkür, Satürn ve şans noktasıyla birleşiyor. Bu tutulma zamanında bakış açımız dar olabilir. Daha önceden yaşanmış bir takım olaylar yeniden gündeme gelebilir. Yukarıda saydığım alanlarda bir takım zorlanmalar, sıkıntılar, daralmalar ve engeller oluşabilir. Bu alanlarda bu yıl önemli kararlar devrede olacak ve yanlış anlaşılmalara, eksik iletişime yine bu konularda dikkat etmemiz gerekecek. Yine asil ve yüksek tabakadan bir insanın vefatı, kalp krizi ölümleri bu tutulmayla önem kazanabilir.

 

Yine 3. Evimizde bulunan mars yakın komşu ülkelerle olan ilişkilerimizde bazı çekişmeleri hayatımıza taşıyabilir. Mars’ın dip noktasına yakın olması bazı olası doğal afetleri tetikleyebilir. Bu sene güvenliğimiz, sınırlarımız, topraklarımızla ilgili konu ve olaylar bizler için fazlasıyla önemli olacak.

 

Jüpiter’in halkımıza, bizlere vereceği olumlu açıyla kendimizi, çevremizi geliştireceğimiz, beraber büyüyeceğimiz, bakış açımızı geniş tutacağımız, refahımızın artacağı bir süreç içinde olduğumuzu da hemen eklemek istiyorum. Anlayış, birlik, empati ve fedakarlıklarımız bize çok şey kazandırabilir.

 

Ne yaşarsak yaşayalım bu süreçte beraber adım atmalı ve birbirimize anlayışla yaklaşmalıyız... Herkese iyi tutulmalar.

 

Hande Kazanova'dan diğer yorumları görmek için tıklayınız!

 

Yazı: Astrolog Hande Kazanova

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön