Rengârenk merdiven dönemi!

Fındıklı’daki gökkuşağı renkli merdivenlerin griye boyanması büyük tepki topladı. Eylem sinyalleri üzerine Beyoğlu Belediyesi erken davranıp kriz büyümeden çözüm buldu. Belediye Başkanı Misbah Demircan’ın talimatıyla merdivenler yeniden gökkuşağı renklerine boyandı.

Rengârenk merdiven dönemi!

Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağı rengine boyanan merdivenler önceki sabah birden bire gri olmuştu. Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan Salı Pazarı Yokuşu’ndaki merdivenlerin yeni hali büyük tepki çekti. Merdivenleri kimin griye boyadığı araştırılmaya başlandı, gözler Beyoğlu Belediyesi’ne çevrildi.

 

Başkan: boyamak zorunda kaldık

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Twitter hesabından ve katıldığı Habertürk TV’de yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Merdivenlerin rengârenk boyanması orijinal ve güzel bir proje. Şahsen başka merdivenlerimizde uygulayabileceğimizi düşünüyorum. Lakin ciddi bir usul hatası yapılmış. Belediyeye müracaat edilmediği gibi vatandaşlarımıza da sorulmamış. Birimlerimize şikâyetler geldi. Arkadaşlarımız renkleri kapatmak zorunda kaldı. Ön çalışma yaptık, plebisit yapacağız. Benim oyum evettir. Beyoğlu’nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim.” Merdivenlerin griye boyanması sonrası sosyal medyada büyük tepki meydana geldi. Twitter kullanıcıları, #direnmerdiven ve #GriNeAyol hashtag’iyle tepkilerini dile getirirken, Lambdaistanbul LGBT Derneği’nden ‘Fırçanı da al gel’ çağrısı yapıldı. Merdivenlerin griye boyanması üzerine büyüyen tepkileri dikkate alan Beyoğlu Belediyesi erken davrandı ve dün gece merdivenleri tekrar gökkuşağı renklerine boyadı.

 

Fırçasını alan sokağa çıktı

Fındıklı’da merdivenlerin griye boyanması birçok şehirde insanları harekete geçirdi. Beşiktaş ve Bakırköy gibi bazı belediyeler “Boyamak serbest” diye çağrıda bulundu. Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Aydın’da eline fırçasını alanlar sokağa çıktı. Ankara’da Bülbülderesi Sokağı’ndaki merdivenler, Konur Sokak’taki üstgeçit, Diyarbakır’da Sanat Sokağı renklendi.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön