Şirketlerde yeni trend: İK uygulamalarına karikatürle esprili yaklaşım!

Şirket içi çalışma düzeni ile ilgili konulmuş kurallar, prosedürler ve bilgilendirme mailleri bazen can sıkıcı olabiliyor.

Şirketlerde yeni trend: İK uygulamalarına karikatürle esprili yaklaşım!

Şirket içi çalışma düzeni ile ilgili konulmuş kurallar, prosedürler ve bilgilendirme mailleri bazen can sıkıcı olabiliyor.

 

Hugent, şirket çalışma düzeni kurallarını, yeni başlattığı karikatür uygulamasıyla esprili bir dille aktarmaya başladı.

 

Çalışanlar, kurumun ortak değerlerine uygun kural ve prosedürleri anlamada ve benimsemede zorluk yaşayabiliyor.

 

Bu prosedürlerin uygulamaya geçmesi bazen uzun zaman alabiliyor. Kurum kültürüne, çalışanın profiline ve sektöre uygun bir iletişim aracı geliştiren, şirket içi kuralları karikatürle daha esprili bir hale getiriyor

 

Y kuşağı çalışanlarına daha çok hitap eden bu uygulamanın; doküman okumaktan sıkılan, görsel hafızası kuvvetli olan çalışanlar için daha etkili olduğunu belirtiliyor.

 

Bu uygulama ile şirketlerde kurum içi iletişim kolaylaşacak

 

Bu tip bir uygulamanın, farklı profillerde yaratıcı kişilerin çalıştığı ya da innovatif internet şirketlerinde daha iyi sonuç çıkaracağını belirtiliyor.

 

Şirketlerdeki karikatür uygulaması iletişimi kolaylaştırırken, alınan kararların daha kolay anlaşılması, benimsenmesi, uygulanması ve kurumsal hedeflerin daha kolay başarılmasını sağlıyor.

 

Şirket prosedürlerinin ve dikkat edilmesi gereken konuların karikatür ile çalışana aktarılması, sorunların daha kolay ve hızlı çözülmesini sağlayarak, uyumlu ve huzurlu bir çalışma ortamının oluşmasını kolaylaştırıyor.  

 

Çalışanların, kurallar karikatür ile yansıtıldığında olumsuz algılamadıklarını aksine daha sempatik geldiğini ve konuyu daha iyi anladıklarını belirtiliyor.  

 

Türkiye’de bir ilk olarak başlattığımız bu uygulama ile kurum içi iletişimin kolaylaştığını gördük. Konuyla ilgili olumlu dönüşler alıyoruz. Daha önce aynı konularla ilgili gönderilen bilgilendirme/uyarı yazıları ve eğitim dökümanları çeşitli tepkiler çekerken veya dikkate alınmazken, bu uygulama oldukça olumlu tepkiler alıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön