Çocukların masalları bu projede buluştu!

Korunmaya muhtaç çocukları başarılı bireylere dönüştürmeyi hedefleyen Koruncuk Vakfı, 20’nci yılını çok özel bir projeyle kutluyor. Gusto’nun baştasarımcısı Pelin Mete’yle el ele veren vakıf, kurup yaşattığı Çocuk Köyleri’ndeki çocukların çizdiği resimlerden oluşan koleksiyonu, yine çocuklar için satışa sunacak.

Çocukların masalları bu projede buluştu!

Kurup yaşattığı "Çocuk Köyleri" ile ailesi olmayan, terk edilen, ihmal veya istismara uğramış olan, korunmaya muhtaç çocukları (koruncukları) toplumda başarılı bireylere dönüştürmeyi hedefleyen Koruncuk Vakfı, 20’nci yaşını kutluyor.

 

Gusto’nun baştasarımcısı Pelin Mete ise, Koruncuk Vakfı için hazırladığı kitlerin Koruncuk haftası etkinliklerindeki satışıyla, vakfa destek oluyor. Onmarifet.com adlı internet sitesinde de satışa sunulacak kitlerden elde edilecek gelir, Koruncuk Vakfı’na aktarılacak. Böylece, yardıma muhtaç çocukların çağdaş eğitime kavuşmaları ve vakfın kurduğu çocuk köylerinde sevgiyle büyümeleri için bir adım daha atılmış olacak. Projeye katkıda bulunan Pelin Mete’yle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik...

 

20’nci yıla özel kutlama!

Gusto olarak bu projeye dahil olma süreciniz nasıl gelişti?

Aile büyüklerimiz, vakfın kuruluşundan bu yana Çocuk Köyü’nün gönüllü destekçilerinden olduğu için, 20’inci yılı kutlama çalışmalarına destek olmak bizim için çok doğaldı. Vakıf yönetiminin sorumluluğunu üstlenen Oya Karakimseli’nin daveti üzerine Çocuk Köyü’nü ziyarete gittim. 105 çocuğun yaşadığı, 12 aile evi ve iki gençlik evinden oluşan bir köyü gezmek ve o haftanın misafir evinde çocuklarla buluşmak o kadar farklı bir duyguydu ki... Düşüncelerdeki gerçeklik, duygulardaki coşku bize “Bu projenin parçası olmalıyım” dedirtti. 20 yıl önce dünya örneklerinden yola çıkarak vakfın altyapısını oluşturan gönüllüler tüm yasal altyapıyı kurmuş, uluslararası akreditasyon raporlarını almışlar. Böylesi kurumsal verilerin sana güven veriyor. Projeyi tercih etmek değil, proje için tercih edilmiş olmak istiyorsunuz.

 

Haber: Esra Çoruh

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön