Time dergisinden çok konuşulan bir kapak!

Dünyaca ünlü Time dergisi Anneler Günü öncesi yayınladığı sayısı ile çok konuşulacak!

Time dergisinden çok konuşulan bir kapak!

Bu hafta yayınlanan Time dergisinin kapak fotoğrafında ünlümodeller yok. Kate Pickert'ın yazdığı Jamie Lynne Grumet ve 3 yaşındaki oğlunun konu edildiği pozları, (Bağlı Ebeveynlik // Attachment Parenting) Martin Schoeller tarafından görüntüledi.

Bağımlı ebeveynlik, dünyada son 20 yıldır çok tartışılan bir konu. Bunu ilk ortaya çıkaran ise Dr. Bill Sears ve eşi Martha tarafından 1992 yılında yazılan “The Baby Book”tu. Bu tür ebeveynlikte 3 ana konu ise annelerin emzirmeleri, çocukları ile birlikte uyumaları ve çocukları ile aynı kıyafetleri giymeleriydi.

Kapak çekimlerini yapan Schoeller, fotoğraflar hakkında şunları söylüyor: “Emzirme hakkında düşündüğünüz zaman, bebeklerini tutan anneler geliyor akla. Fakat bu daha büyük yaşlardaki çocukların olabileceği bir pozisyon değil. Annelerinin önünde hiç beklenmedik bir şekilde ayakta durarak meme emen çocuk çok değişik bir görüntüydü” diyor.

Dionna Ford'da bağımlı ebeveynlerden biri ve konuyu şöyle açıklıyor “7 yaşındaki kızını emziren İngiliz anneyi gördüğümde ben bunu yapamam demiştim. Fakat oğlumun bunu bırakması çok zor oldu. 6 aydan sonra bırakacağım demiştim. Fakat bir yaşına geldiğinde hala emiyordu ve hala bebekti ve neden şimdi bırakayım diye sordum kendime” diyor.

Fotoğraflar hakkında Schoeller, “Özellikle kalıplaşmış bir anne görüntüsü olmaması gerekiyordu” diyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön