Yaşlılar için ‘küçük ev’ projesi gerçek oluyor

Küçük evler projesi, yaşlıları “koğuş sistemi”nin sıkıcı beton binalarından kurtardı. Bir zamanlar huzurevine gelmek istemeyen yaşlılar, şimdilerde evlerini satıp huzurevine küçük ev yaptırıp yerleşmenin peşinde.

Yaşlılar için ‘küçük ev’ projesi gerçek oluyor

Adana Huzurevi’nde 8 yıl barındıktan sonra hayatını kaybeden emekli öğretmen Müyesser Gürtürk’ün “küçük evler” projesi, yaşlı huzurevleri için model, sakinleri için de moral oldu. Adana’da ilki 1997 yılında yapılan “küçük evler”in sayısı 40’a ulaştı. Projeyi emekli olduktan sonra kocasıyla birlikte 1994’te Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Adana Huzurevi’ne yerleşen öğretmen Müyesser Gürtürk önermişti.

Küçük evler projesi, yaşlıları “koğuş sistemi”nin sıkıcı beton binalarından kurtardı. Bir zamanlar huzurevine gelmek istemeyen yaşlılar, şimdilerde evlerini satıp huzurevine küçük ev yaptırıp yerleşmenin peşinde. Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı, “1994’te huzurevine giren, 2002’de hayatını kaybeden Müyesser Gürtük eserleriyle hâla yaşıyor. Onun önerdiği küçük evlerin sayısı 40 oldu. Gürtürk’ün projesi, Adana Huzurevi’ni aşarak Türkiye’deki huzurevlerine model oldu” dedi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön