Yeni bir oda: Banyo

Yeni nesil banyolarda kullanılan bir yenilik de, metabolizmada denge sağlamak için renklerin enerjilerinden yararlanma işlemi olarak tanımlanan kromoterapi.

Yeni bir oda: Banyo

Hızlı kent yaşamı, evin değişimi, kişisel detayların giderek artmasıyla banyolar da artık ‘evin bir odası’ haline geldi. Yalnızca temizlik ihtiyacını gideren bir yer olmanın ötesinde, giderek kişiye özel bir dinlenme alanına dönüşen yeni banyolar, aynı zamanda ev dekorasyonun bir parçası olmaya başladı. Trendlerden diğer yaşam alanlarıyla birlikte etkilenen yeni banyolar yalın, lüks, barok, retro gibi pek çok eğilimi yansıtıyor.

Renk terapisi
Yeni nesil banyolarda kullanılan bir yenilik de, metabolizmada denge sağlamak için renklerin enerjilerinden yararlanma işlemi olarak tanımlanan kromoterapi. Spa ve tedavi merkezlerinden evlere giren bu terapi yöntemi, renklerin enerjilerinden yararlanarak kişi üzerindeki sakinleştirici, canlandırıcı ya da dinlendirici etkiler yaratıyor.

İyileştiren kromoterapi
Farklı markalarda duş başlıkları ya da duşakabin gibi banyo unsurlarında kromoterapik özellikler bulmak mümkün. Kompakt sistemlerde kullanılan kromoterapi lambalarında; kırmızı renk canlandırıcı, yeşil renk sakinleştirici, sarı renk moral verici, mor renk dengeleyici, mavi renk dinlendirici ve lacivert renk ise yatıştırıcı bir etkiye sahip.

Kişiye özel spa
Yaşam biçimlerimizin değişmesiyle birlikte yeniden yorumlanan tasarımlarla banyo, daha çok zaman geçirilen yeni bir dinlenme alanına dönüştü. Rahatlık, arınma ve temizlik temalarıyla donatılan banyolar giderek kişisel birer spa’ya dönüşüyor. Konforlu küvetler, buhar aparatlarıyla sauna etkisi yaratan duşlar, gözü dinlendiren dokularla, spa kavramının ‘suyla gelen sağlık’ (salus per aquam) prensibi evlere taşınıyor.

Su jetleri
Yatay yuvarlak boru şeklinde tasarlanan su jetleri, üzerindeki delikler sayesinde suyu daha geniş yüzeye su ulaştırıyorlar. Tepe duşuna alternatif olan su jetleri kabin içinde iki yan duvara monte edilebiliyor. Bu sayede daha konforlu ve rahat bir duş ile su masajı etkisi sağlanıyor
    

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön