Mutfak ve banyo karolarında trend belirleyen marka; Vitra Karo

Dekorasyon, moda, iç mimari ve birçok alanda dünya trendlerini belirleyen ve uluslararası danışmanlık hizmeti veren Carlin International'in kitaplarında artık bir Türk markasının ürünleri de var!

Mutfak ve banyo karolarında trend belirleyen marka; Vitra Karo

 

Starlight", "Fusion", "Glow", "Vegas" ve "Splendid" karo serilerinden örneklerle Carlin International Group'un her sene dekorasyon, moda, iç mimari ve mobilya sektörlerinde trendleri belirleyen ve dünyayı yönlendiren trend kitabı "Impulse"ın 2012 Bahar ve 2012-2013 Sonbahar-Kış kataloglarında yer aldı. Vitra Karo Pazarlama Müdürü Konca Çalkıvik ve Tasarım Müdürü Ebru Peksoy ile heyecan yaratan bu gelişme ve önümüzdeki yıllarda tasarım dünyasında karşılaşacağımız eğilimler üzerine konuştuk.

Vitra Karo serileri Carlin International'in ünlü "Impulse" kitabında yer aldı. Nasıl gelişti bu süreç, bahsedebilir misiniz?
Ebru Peksoy: Vitra Karo olarak, koleksiyonlarımız hazırlarken dünyada neler olup bittiğini, o senenin malzemelerini, öne çıkan temaları ve renkleri sürekli takip halindeyiz. Tasarım ekibimiz fuarları, dergileri, yayınları özel olarak inceliyor. Carlin de uluslararası projelerde ve pazarlama konusunda danışmanlık yapan, dünya trendlerini yönlendiren büyük bir kuruluş. Zaten Carlin'le yıllardır birlikte çalışıyoruz ve onlar da Vitra Karo'yu çok iyi tanıyorlar. Bizden 2012 Bahar-Yaz ve 20122013 Sonbahar-Kış "Impulse" kitabında değerlendirmek için örnekler istediler ve bu iki kitabın içinde yer aldık.

Konca Çalkıvik: Bu kitapları tüm dünya takip ediyor. Düşünün, yıllarca ilham alıp beslendiğiniz bir otorite yıllar sonra sizin ürünlerinizin örnekleri istiyor... Biz de yıllarca bu kitapların takipçisi olduk. Carlin'in kitabına girerek Vitra Karo trend anlamında dünyaya yön verenler arasına girmiş oldu ki; bu gurur verici.

Hangi seriler yer aldı "Impulse"da?
E.P.: Vitra Karo tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman imzalı "Starlight", "Fusion" ve "Glow" serileri, Ezgi Osmanoviç'in "Splendid" serisi ile Hüseyin İşler ve Erdem Gürkan'ın birlikte tasarladığı "Vegas" serileriyle iki kitapta yer aldık.

Vitra Karo'yu zaten yenilikçi ve özellikle de çevre dostu ürünleriyle tanıyoruz...
K.Ç.: Vitra Karo olarak yüzeyleri inovatif, sürdürülebilir ve tasarım odaklı seçenekler sunarak kaplıyoruz. Karo sektöründe daha önce hiç düşünülmemiş seçenekler sunarak tüketicileri şaşırtacak çözümler üretiyoruz. Fotoaktif karolar gibi kendi kendini temizleyebilen karolar ürettik. Sürdürülebilirlik Eczacıbaşı Topluluğu için zaten çok önemli bir kavram. Eczacıbaşı Topluluğu, World Business Council for Sustainable'e Türkiye'den üye olan ilk oluşum.

Önümüzdeki günlerde yeni karo serileri görecek miyiz?
Tasarımcı imzalı çalışmalar var mı gündeminizde?
K.Ç. : Bu sene Rus tasarımcı Dima Loginoff ile koleksiyon çalışmalarına başladık. Çok güzel seriler hazırladı Loginoff. 2012'de de bu işbirliğimiz sürecek. Tasarım ekibimizle birlikte

E.P. : Günümüzde sosyal medyanın gelişmesiyle herkes bilgiye çok kolay ulaşabiliyor. Ürünler hakkında internet üzerinden bilgi almak artık çok kolay. Markalar hikayeler yaratıyor. Çok bilinçli bir tüketici kitlesi oluşuyor. Tasarım ekibimiz de bu doğrultuda, global trendleri göz önüne alarak çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön