Kendinizi sevmeyi öğrenmenin 8 yolu!

Kendinizi sevmenin yollarını bulmanız gerçekten önemlidir.

Kendinizi sevmeyi öğrenmenin 8 yolu!

Çoğumuz kendimize yeterince değer vermiyoruz, hatta sevmiyoruz.

 

Kendini sevmeyi öğrenmek zor olabilir, fakat gayet mümkün. Dedikleri gibi, eğer kendinizi sevmiyorsanız başkalarını nasıl sevebilirsiniz?

 

İşte bu konuda size yardımcı olabilecek bazı teknikler...

 

Neyimi seviyorum

Kendinizi sevmeyi öğrenmek demek kendinizi ve karakterinizi analiz etmek demektir. Şu soruyu sorun: Neyimi seviyorum? Zor bir soru olabilir. Fakat bu sorunun cevabını aramakta var olmadığını düşündüğünüz noktalarda bile kendinizi sevebileceğiniz şeyler bulmanızı sağlayacaktır.

 

GÜNÜNÜZE BİRAZ KONFOR EKLEMENİN 6 YOLU Gününüze konfor ve keyif eklemen... BASİT MİNDFULNESS UYGULAMALARI İLE KAYGIYI AZALTMAK Mindfulness temelde günlük hayat...

 

Başkaları neyimi seviyor?

Bazen kendini sevme arayışı kendinize dışardan farklı bir açıdan bakmanızı gerektirebilir. Bu noktada, neyinizi sevdiklerini sormak için iyi arkadaşlarınıza ihtiyacınız olacaktır. Onlar sizin daha önce hesaba katıp, aklınıza getiremediğiniz şeyleri size göstererek bu arayışta yanınızda olabilirler.

 

Olumlu bakış açısı

Bu madde kötümser insanlar için gerçekten zorlu olabilir. Olaylara olumlu bakış açısı getirebilecek şekilde yetiştirilmemiş olabilirsiniz. Fakat eski alışkanlıklarınızı bırakıp, kendinizi sürekli eleştirmekten vazgeçin. Kimliğinizle ve başardıklarınızla gurur duymaya başlayın.

 

Hataları bağışlayın

Geçmişte yaptığınız hatalarınız için kendinizi sıklıkla hırpalıyor musunuz? İnsanlar hata yapar. Dolayısıyla hatalarınızın yükünü sürekli sırtınızda taşımayın. İnsanların hatalar yaparak hayatı öğrendiğini ve kimsenin hatasız olmadığını bilerek kendinizi değerlendirin. Yani “hatasız kul olmaz”.

 

MUTLU İNSANLARIN 21 ALIŞKANLIĞI... Mutlu olmak için alışkanlık hali... SARILMANIN FAYDALARI NELERDİR? Herkes için kocaman, sımsıcak bi...

 

Kusurlu olmayı kabullenin

Aslında bir önceki madde ile çok bağlantılı. Kimse mükemmel değildir. Siz de hayatınızı mükemmelliği aramaya adayarak ziyan ve zehir etmeyin. Aksine bizi insan yapan şeylerin kusurlarımız olduğunu bilin.

 

Kendinizi övün

İnsanlar başarılarınızı kutladığında bunun çokta önemli bir olay olmadığını söyleyerek mi tepki veriyorsunuz? Yapmayın. Başarılarınızın övgüye değer olmadığını söylemeyin. Bunun yerine teşekkür edip kendinizle gururu duyun.

 

Güzel şeyler hakediyorsunuz

Başınıza iyi bir şeyler gelmesini haketmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu kendimizi sevmemekten kaynaklanıyor.” İyi şeyler hep başkalarına oluyor” şeklinde de kendini dışa vuruyor. Buna değişeceğinize inanmaya başlasanız iyi edersiniz.

 

Rutini değiştirin

Sonuçta, sözünü ettiğimiz bütün yollar değişimden geçiyor. Kısır döngülere saplanıp kalmış olabileceğiniz konusunda şüpheci ve uyanık olun. Ve de rutinleri sizi olumlu ve pozitif yapacak yollarla bozun.

 

NEDEN KAYBETMEKTEN KORKUYORUZ? Kaybetme korkusu nedir ve kişile... BASİT VE ANLAMLI BİR HAYAT İÇİN 10 İPUCU Sade ama içi dolu ve anlamlı bir...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön