Estetik burun yaptırmadan önce bunları bilin

Estetik burun ameliyatı olmadan önce bu soruların cevaplarını mutlaka bilmelisiniz.

Estetik burun yaptırmadan önce bunları bilin

Ameliyat için en doğru zaman?

Estetik burun ameliyatı için en doğru zaman, sizin kendinizi bu ameliyata hazır olmaya hissettiğiniz zamandır. İyileşme süresi kısa olduğu için her mevsimde yapılabilir, ancak zorunlu değilse yazın aşırı sıcak günlerin yaşanabileceği döneminde ve kışın en soğuk günlerinde ameliyat olmaktan kaçınılmalıdır. Hem nefes alıp vermenin güçleştiği, hem sıcak sebebiyle suyla temasın fazla olduğu, hem de cildin güneş hassasiyetinin arttığı çok sıcak günler ameliyat için uygun zaman değildir. Burnunuz bandajlıyken kanama olmaması için iki hafta kadar hapşırmamanız, sümkürmemeniz gerekir, bu nedenle kışın en soğuk günleri de ameliyat için tercih edilmemelidir.

 

Nasıl bir burun yaptırmalısınız?

Estetik burun ameliyatını eğer sağlık sebeplerinden yola çıkarak yaptıracaksanız, doktorunuzun izlemesi gereken belli yöntemler vardır. Ancak sadece burnunuzun şeklini değiştirmek istiyorsanız, her şeyden önce doktorunuzun fikrini almalısınız. Büyütme, küçültme, düzleştirme, burun ucu düzeltilmesi gibi müdahaleler mümkünse de, yüzünüzün genel yapısı ile hayal ettiğiniz burun örtüşmeyebilir. Düşündüğünüz burunu doktorunuza anlatın, onun önerilerini dinleyin ve örnek fotoğraf üzerinden yapılacak burun konusunda mutabık kalın.

 

Hastanede kalma süresi nedir?

Doktorunuz gerekli görmedikçe ertesi gün hastaneden çıkarsınız.

 

Burnunuz ne kadar sürede oturur?

Burun ve göz altı bölgesindeki şişlikler 2 haftada geçer. Burun içindeki dikişler zamanla kendiliğinden düşer. 3 ayın sonunda burnunuz oturmaya başlar, bu süre 1 yıla kadar uzayabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön