Sağlığınız için faydalı 5 öneri!

Yaraları iyileştirmek için modern tıbbın sülüklerden yardım aldığını biliyor musunuz?

Sağlığınız için faydalı 5 öneri!

Yaraları iyileştirmek için modern tıbbın sülüklerden yardım aldığını biliyor musunuz? Bunun gibi pek çok kaçık fikir artık giderek kabul görmeye başladı.

 

İşte onlardan birkaçı...

 

Titreşimli egzersiz platformları


 Titreşimli egzersiz platformları çok uzun bir süre yararsız olarak görülse de şu an egzersiz endüstrisinde oldukça yaygın bir hal aldı. Titreşen bir platform üzerine çıkıyor, birkaç dakika bekliyor sonra da egzersiz yapmaya başlıyorsunuz. Birkaç dakikalık titreşim sayesinde, daha hızlı ve daha etkili bir şekilde egzersiz yapmış oluyorsunuz. Titreşimli platformlar aynı zamanda osteoporoz hastalarında da kemik yapısı üzerinde oldukça faydalı.

 

Çıplak ayakla koşmak


 Bundan kısa bir süre önce, şehirde çıplak ayakla koşsanız, insanlar sizin deli olduğunuzu düşünürdü. Tabii karşınıza çıkacak kırık cam parçaları da söz konusu. Ama sert zeminde çıplak ayakla koşmak artık absürd olarak görülmüyor. Hatta çıplak ayakla koşmak, kaval kemiğiniz, dizleriniz, kalçalarınız ve sırtınız için oldukça faydalıdır.

 

Dil kazıma


 Dil kazıma, Ayurveda denilen eski bir sağlık kültürünün, günlük bir rutinidir. Yapmanız gereken küçük bir fırçayı, dilinizin üzerinde kazır gibi gezdirmek. Biraz can acıtıcı olabilir ve kötü bir koku yayılabilir ancak kötü kokulu nefes tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Aynı zamanda diş ve diş eti sağlığında da oldukça etkilidir.

 

Parazitle tedavi


 Bu bahar, alerji ve astım semptomlarınızı bilindik ilaçlar ve spreyler yerine, kancalı kurttan enfeksiyon kaparak tedavi edebilirsiniz. Araştırmalara göre bağırsak parazit enfeksiyonlarının alerji ve multiple skleroz gibi hastalıklarda etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Endüstriyel toplumlarda, alerjik durumlarda görülen artış da, bu parazitlerin eksikliğidir

 

Dışkı aktarımı


 Bu tedavide, doktorlar taze dışkı numunelerini, buruna yerleştirilen bir hortum yardımıyla mideye aktarır ve bu yöntem Klostridium Bakteri enfeksiyonunda oldukça etkilidir. Doktorlar bu yöntemi nasıl buldu orasını bilemiyoruz.  

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön