Ünlülerin fitness hocalarından 7 sağlıklı yaşam önerisi

Onlar gibi harika vücuda sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Aşağıdaki önerilerimizitakip edin!

Ünlülerin fitness hocalarından 7 sağlıklı yaşam önerisi

Hayatınızın düzenli bir şekilde yolunda gitmesi için sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelisiniz. Bunun için ünlülerin egzersiz koçları yeni yıl gecesinin ertesinde sağlıklı kalmanın 7 yolunu açıkladı.

Rahatlamayı gözden geçirin!
Bruce Springsteen'in koçu Tony Horton "Tatillerin stresli olduğunu, çünkü biz aslında stresi azaltmamız gerekirken artıracak herşey yapıyoruz. Tatilleri eğlenceli yapacak olan eğlence ve rahat edeceğiniz aktivitelerdir. Bunun yanında sağlıklı beslenmelisiniz" diyor.

Horton aynı zamanda fiziksel aktivitenin sadece killo vermek için değil aynı zamanda akıl sağlığınızı korumak için de önemli olduğunu söylüyor. Kanepede öylece yatmak yerine hareketlenmeliyiz. “Ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar iyi uyursunuz. Daha iyi bir uyku da, daha az stresli bir hayat sağlar. Kortizol seviyeleriniz düşer, yağlı ve şekerli yiyecekleri yeme isteğiniz azalır. Bu böyle devam eden bir çemberdir” diye de eklemeyi unutmuyor.

Horton, öğrencilerine tatil zamanlarında da spor yapmayı ihmal etmemelerini öneriyor. “Birşey hiç birşeyden iyidir”.

Erken başlayın!
Tatillerinizi ailelerinizin yanında geçiriyorsanız, onlar sürekli yanınızda olmanızı isteyecektir. Bu nedenle, yanınızda bir destek olmadan spor yapmanız çok zorlaşacaktır. Gwyneth Paltrow ve Madonna gibi ünlülerin egzersiz koçu Tracy Anderson, Metamorfoz metodunu öneriyor. Yani “Örneklerle öğret”. Etrafınızdaki herkesi sizinle aynı şekilde çalışması için zorlamayın, bu onları spordan daha çok uzaklaştırır. Bunun yerine sabah erken kalkarak kendinize zaman ayırın daha sonra ailece geçireceğiniz vakti sporla harcamamış olacaksınız.

İhtiyaçlarınızı alın!
Evinizden başka bir yerde, yeni yılın ilk günlerini karşılayacaksanız çantanıza sevdiğiniz egzersiz DVD'lerinizi ve yoga matinizi alın.

Duruş çalışın!
Ünlü film “Siyah Kuğu” da rol alan Natalie Portman'ı çalıştıran Mary Helen Bowers, eğer çalışmak için az vaktiniz varsa vücudunuzun üst bölümünü çalıştırmanı gerektiğiniz söylüyor. Bu hem duruşunuza katkıda bulunur hem de hiçbir ağırlık kaldırmanıza gerek kalmaz. Kollarınızı tıpkı filmde Natalie'nin yaptığı gibi yukarı ve yanlara doğru uzatın. Böylece Kas Kitle Endeksinize katkıda bulunursunuz, bu da metabolizmanızı hareketlendirir. Fakat kollarınızı şekle sokmak için  göğüs kafesi, omurga ve abdominal bölgenizde bulunan küçük kaslarınıza odaklanın.

Stresi terle atın!
Gergin olanlar için Mary Helen Bowers, güç ve dayanıklılık gerektiren koşunun iyi gelebileceğini söylüyor. “Eğer stresliyseniz size en iyi gelecek aktivite Kardiyodur çünkü endorfinlerinizi harekete geçirirsiniz” diyor. “Herkes şekle girmek için bazı aktiviteler yapmalıdır ama kısa dönemde sizi en iyi hissettirecek olan aktiviteyi yapmalısınız”.

Hemen durmak yok!
Sürekli motivasyon sağlamak zor olabilir. Ama iradeniz bir kere durdurulduysa daha önce yaptığınız başarılı çalışmalarınızı aklınıza getirin. “Hayatlarında bir kerede olsa iyi bir iş çıkarmış olmak insanlar için en büyük motivasyon kaynağıdır” diyor Anderson.

Sahaya inin!
Tatilinizin bir kısmında spor yapmak gibi bir planınız varsa, partiyi daha fazla uzatmanın anlamı yok. Hazır kendinizi bu kadar hazırlamışken, spor sizin ilk önceliğiniz olduğundan onun için bahaneler üretmeyin. Joe DiAngelo, karidyoya tekrardan başlamak, dayanıklılığınızı zamanla artıracaktır. Fakat burada önemli olan kademeli olarak başlamaktır. Yani eğer ilk gün 10 dakika ile başladıysanı, her gün bunu 3 dakika uzatın. Aynı şeyi ağırlıklar için de yapmalısınız. Az ağırlıkla başlayıp zamanla kademeli olarak bunu artırmalısınız. Unutmayın egzersizden ne kadar uzaklaşırsanız bir daha başlamakta o kadar zorlanırsınız.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön