Erkekler sevgilerini seks ile gösteriyor

Cinsellik kavramı kadın ve erkekler için farklılıklar gösteriyor.

Erkekler sevgilerini seks ile gösteriyor

Geçmişten bugüne uzanan "erkekler ve erotizm" veya "erkekler ve seks", "kadınlar ve romantizm" veya "kadınlar ve aşk" eşleştirilmeleri çiftlerin cinsel yaşamını ve çatışmalarının doğasını bir hayli etkiliyor.

 

Erkeklerin sadece seks yapmak için kendileriyle ilgilendiklerini savunan ve bu nedenle onları yüzeysel olmakla suçlayan kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

 

Kadınların bu algılarının altında yatan nedenleri anlamaları, beklentilerin iyice arttığı günümüzde bir hayli zorlaşmış gibi görünüyor. Oysa cinsellik erkeklerin aşk ve sevgi duygularının farkına varmalarında çok önemli bir yer tutuyor. 

 

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (Cised) cinsel terapistleri erkelerin erotizm alabilmek için romantizm vermelerinin, kadınlarında romantizm alabilmek için erotizmi sunmalarının önemine dikkat çekiyor. 

 

Erkekler seks ile sevgilelerini gösterirler


Cinselliğin aşkı alevlendirdiği ve bağlılığı artırdığı artık kabul edilen bir gerçek oldu. Aslında bu işleyiş sanıldığı gibi kadınlara uzak bir düşünce değil.

 

Kadınlarda aynı erkekler gibi cinsellik üzerinden duygularını açığa çıkartıyor, sevgi ve bağlılıklarını arttırıyorlar. Çünkü cinsellik, çift arasında olabilecek en üst düzeydeki yakınlaşmayı sağlayan, onların birbirlerini hem ruhsal hem de bedensel olarak tanımalarına ön ayak olan sıcak bir ilişkidir. 

 

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır… 

 

Doğaları gereği, duygusal olan, şefkate ve aşka önem veren kadınlar hisleriyle hareket ederken, sevgi açlığı duyan erkekler cinsel içgüdüleriyle aşka yöneliyorlar.

 

Diğer bir değişle, seks erkeğin sevgi gereksinimi duymasını, kadının ise sevildiğini ve değerli olduğunu hissetmesini sağlayan önemli bir araç. Bu nedenle, kadınların erkeklerin sadece cinselliği düşündüklerini ve bu doğrultuda harekete geçtiklerini düşünmemeleri gerekiyor.

 

Nasıl ki, kadınlar sevgi göstermenin yöntemlerinden biri olan dokunulmaktan hoşlanıyorlarsa, erkeklerde dokunmaktan hoşlanıyorlar ve seksi sevgilerini gösterme biçimi olarak yaşıyorlar. Kadınlar, erkeklerle aşklarını tazelemek adına iletişime geçmek istiyorlarsa, konuşmak, bakışmak, öpüşmek gibi eylemlerle sevildiklerini hissediyorlarsa, erkekler de sevildiklerini seks yoluyla hissederler ve gösterirler.

 

Yani erkeklerin içlerindeki sevgiyle ve kadınsı yönle bağlantıya geçme ve bunu partnerlerine ifade etme yollarından biri sekstir. Kadınların bundan yakınmak yerine, bu farkı algılayıp erkeklerin kalplerinin kilidini seksle açmalarında fayda var. Çünkü ' sevmek' belki bir şeydir ama 'sevildiğini bilmek ve hissetmek' çok şeydir, büyük bir zenginliktir...

 

Çiftlerin önceliği seks olmalı


Çiftlerin sağlıklı, mutlu ve haz dolu bir ilişkiye sahip olabilmelerinin yollarından biri ve belki de en önemlisi, cinsel ilişkilerinin kalitesi ve tutku düzeyleridir.

 

Haz alınıp, verilen harika bir cinsel ilişki sonucunda erkekler içlerindeki sevgiyi hissedip, sevgilerini gösterirlerken, kadınlar da ihtiyaçları olan sevgiye ulaşmış oluyorlar.

 

Çünkü erkelerin kalplerini açtıkları, sevgilerini gösterdikleri, şefkatlerini en iyi şekilde paylaştıkları ve içlerindeki kadınsı yönlerini fark ettikleri en iyi yöntemlerden biri sekstir.

 

Aslında kadınlar da ön yargılarından arınıp, sağlıklı düşündüklerinde, seks ile yumuşadıklarını, gevşeyip, rahatladıklarını, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettiklerini ve daha çok partnerlerine bağlandıklarını göreceklerdir.

 

Bu nedenle, çiftler ellerindeki en güçlü ve şifa veren silahı yani seksi daha çok kullanmalı ve hayatlarında vazgeçilmez bir yere koymalıdırlar. Böylece çiftler çok daha tutkulu bir cinsel yaşama ve hoş bir iletişime sahip olabilirler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
10
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  20 Mart 2018 Salı 13:55

  Tamam en bos

  Cevapla
 •  
  11 Temmuz 2017 Salı 08:38

  Asman

  Cevapla
 •  
  05 Haziran 2017 Pazartesi 01:35

  seke vidyo

  Cevapla
 •  
  24 Nisan 2017 Pazartesi 03:40

  böyle sevgi mi olur! hasta beyninizi ve hasta tespitlerinizi kendinize saklasanız keşke! sevgiden aştan bihaber ve bunun ekskliğini seksle avutmaya çalışan ezik bir tespit...

  Cevapla
 •  
  14 Mayıs 2016 Cumartesi 15:34

  yanlış....erkek sevdiğini seks ile göstermez... seksi ihtiyacı olduğu için içgüdüsel dürtülerle yapar ve böylelikle prostat sıvısı boşaltılmış olur....her erkek prostatı boşaltmak zorundadır... bunu itekleyen ise, erkeği sekse yönlendiren hormonlardır...ister adına aşk meşk deyin, ister sadece sek deyin...özetle, hiçbir erkek, sevdiğini seksle gösteremez.... ihtiyaçlarla seksi, aşk ve sevgiyi birbirinden ayırmayı bilmek lazım.... sonuçta seks yapıyorsun... adına sebebine ne dersen de, ama gerçek, ihtiyaç sebebiyledir

  Cevapla
 •  
  29 Nisan 2017 Cumartesi 07:56

  dostum aşk hormondur ve bu hormonlarda seksinde faydası vardır ama siz bu türkiye kültüründe karşı cinse kendinizi cinsellikten arınmış olarak göstermek için ikiyüzlülüklernizi yapmaya devam ediyorsunuz inkar etme lütfen

 •  
  07 Şubat 2016 Pazar 18:33

  tam anlamiyla gercek . tessekkur ettim kafamda olusan karisikliga aciklikk getirdiginiz icin .....

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2015 Cumartesi 19:47

  Yuh ne kadar mikropsunuz

  Cevapla
 •  
  22 Eylül 2015 Salı 21:18

  sekis

  Cevapla

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön