Güzel ilişkilerin sırrı ve öz benliğin kazanılması

Güzel ilişkilerin sırrı ve öz benliğin kazanılması

Merhaba sevgili dostlarım,

 

Tekamül sürecinde, hayatımıza giren ve çıkan insanların enerjileri bizi doğrudan etkilemektedir. Dünya, gittikçe zararlı ve negatif enerjilerle genişlemekte ve insanlığı dolaylı yoldan  etkilemektedir. Kimilerimiz bunun farkında iken kimilerimiz de bunun başımıza gelecek sıradan bir kader olgusu olduğuna inanır. Gündelik hayatımızın artık her bölümünde çeşitli sıkıntılarla boğuşmakla beraber zamanla bu sıkıntılardan kurtulmak içinde çeşitli yollar aramaktayız.

 

Özgüvenimizin düşmesiyle, yapabileceğimiz işlerden bile korkar olmuşuz. Zihnimizin o girdaplı çukuruna hapsolduğumuzu düşünerek çıkış yolları arar dururuz. Kimilerimiz evinde huzuru bulamazken kimileri de doğaya olan inancını kaybetmiştir; sadece bununla kalmayıp iş, ilişki anlamında da çökmüş durumdadır. Evet, biliyorum; bunları neden yaşadığınızı merak ediyorsunuz. O zaman sizi aydınlığın çemberine davet ediyorum sevgili dostlarım.

 

Şunları unutmayalım ki anne ve babalarımızdan bile bize aktarılan yanlış bilinçaltı kayıtları vardır. Örneğin, kendini yeni yeni tanımaya başlayan çocuk gözlerini baskı ile açar. Mesela, çocuk yemek yerken doyduğunu söylediğinde anne "Sen doymamışsındır, olmaz" der, diğer taraftan çocuk oyun oynamak istediğinde anne "Ses çıkarma, bu saatte oyun mu olur?" der. Ee, buna maruz kalan çocuk bu kadar baskıyı görünce "Demek ki ben vasıfsız bir kişiyim ki doyup doyamadığımı, oyun oynayıp oynamayacağımı bile bilemiyorum" der. Bu, ilerleyen yaşlarda özgüven eksikliği olarak karşımıza çıkar, sevgili dostlarım.

 

Tıkanmaya başlayan çakralar hayatımıza yansır. Gündelik yaşantılarımızda depresif ruh hali oluşmaya başlar ve hastalıklar hayatımıza girer. Hani deriz ya "Bu tür olaylarda hep beni bulur", işte, sebebi bilinçsizce ve negatif enerji ile olayları kendi hayatımıza çekmemizdir.

 

Şimdi size bu kaoslardan nasıl kurtulacağınızı ve hayatınızı 21 günde nasıl sağlam temeller üzerine inşa edebileceğinizi söyleyeceğim. Çakralarınızı tekrar aktif hale getirerek çevrenizdeki olumsuz enerjilerden ve olaylardan korunmaya başlamalısınız. Bilinçaltı temizleme seansları ile hayatınızdaki olumsuzlukları temizleyerek hayatınıza şans, bolluk, bereket, aşkı çekebilirsiniz.

 

İnsan hayatı üzerine kurulu ritüel ve meditasyon yaparak kendi öz benliğinize dönebilirsiniz.

 

Hüseyin Yahya Toy

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön