Seni sonsuza dek seveceğim

Seni sonsuza dek seveceğim

Ne olursa olsun seni sonsuza dek hep seveceğim. Bu çok güzel bir cümle. Sonsuzluk. Sonsuz muyuz ki sonsuz sevdalar istiyoruz? Tabii ki değil. Sonsuzluğa inandıracak sevgiler istiyoruz belki. Bu garanti demek değil. Karşılıklı güven, özveri, hoşgörü, sevgi ortamında sevginin sonsuz olduğu hissedilir, hissettirilir. Kaybetme duygusu, endişesiyle, yani karşılıklı güvenin olmadığı birliktelik olur mu? Veya ne kadar sağlıklı olur? Önce güven, sadakat, sevgi zaten aşkı getirir. Yani sonsuz aşka inandıracak insanla birlikte yola çıkılmalı. İnsanlar iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta bir birliktelik için söz isterler ve bu söz ne kadar içtense beraberlikler de o kadar uzun ve sonsuz olur.

 

Ne olacağını bilmediğiniz geleceğin sözü niye verilir ki, yaşadık gördük. Zaman geliyor kendimizi bile terk ediyorken, kim kimin yanında ömür boyu kalabilir ki? Mutlu olmadığı yerde kimse durmaz. Sevgiden önce saygı, partnerinin önce kendisine saygısı olması lazım, kendine saygısı olan herkese saygı duyar. Değil sevdiklerini çoğu zaman insan kendini terk ediyor. Önce kendini sevmeli, kendine saygı duymalı ki etrafında ki insanları sevebilsin. Zaten ömür boyu sevgi diye bir şey yok bir süre sonra insan sadece alışıyor o kadar. Ömür boyu seveceksen önce kendini, sonra etrafındaki insanları sev.

 

Kader dediğimiz ama içinde de kederlerle dolu, özgürmüş gibi davrandığımız ama başkasına esir duygu ve düşüncelerimizle yaşadığımız, adını bir türlü koyamadığımız ama içinden de bir türlü çıkamadığımız sorunlarla boğuştuğumuz, hep geçmişte bıraktığımız anılarımız gelecek de olan umutlarımızla yaşadığımız, hayata tutunma sebebimiz olan kişilere iyi ki var dediğimiz, yanında ve yakınında inandığın, güvendiğin birinin olduğunu bilmek umutlarımızı ayakta tutar. İnsana umut verecek ya da kendini iyi hissettirecek birileri lazım.

 

Ruhun gıdası olarak hep başka şeyleri öğrenmiştik. Gerçek olan umutlarımız olmasa ilk başarısızlığımız da vazgeçeriz. Karıncaya sormuşlar nereye gidiyorsun? Kabeye demiş. Gülmüşler, o da gidemesem de yolunda ölürüm demiş. Yol belli istikamet belli. Seni seviyorum cümlesinin önemi ve değeri sahibine göre farklılaşır. Kimisinin ağzında bir sakız, kimisinin sahip çıktığı bir anlam. Sevgiyi ve sevilme istemini bir zorunluluk olarak görenler var. Oysa zoraki görülen ilişkilerin temeli sadece içgüdüsel dayatmalardan ibaret olur.

 

 

 

Hülya Çakıcı

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön