Bir psikopatla beraber olunca öğrendiklerim

Söz konusu romantik ilişkiler olduğunda, psikopat ve narsistlerin aynı delilik kategorisinde olduğuna inanıyorum.

Bir psikopatla beraber olunca öğrendiklerim

Tüm hayatım boyunca psikopatlar için bir mıknatıs gibi oldum, küçük bir kızken bile. Eğer beş kilometre civarımda bir psikopat varsa, mutlaka beni bulur. Bu insanlar, sevecen empatlar olarak anılır. Yani karşısındaki kişinin duygu durumlarını kontrollü bir biçimde algılayabilen, hatta kontrol edebilen, kendilerininkileri de karşısındakine ya da çevresine yansıtabilen kişiler.

Favori psikopatlarımdan biriyle, 2013’de, bir mağazada amaçsızca dolaşırken karşılaştım. Hadi ona ‘Mehmet’ diyelim. Mehmet, oldukça sıcak ve son derece spontane bir insandı. Onu ilgi çekici bulmuştum ama ağır abi tarafını da fark etmiştim. Yine de bir şans vermek istiyordum. Adam zamanla şeytanın torununa dönüştü. 30 küsur senelik hayatımda karşılaştığım en büyük yalancı olabilir. Bazen yalan söylediğini bildiğim halde, onu utandırmaktan çekinecek kadar kibar davranıyordum.

Sadece kompulsif bir yalancı değildi, aynı zamanda profesyonel bir sperm donörüymüşçesine dünyanın pek çok farklı ülkesinde çocukları vardı. Seri bir bebek üreticisi olarak, bir ruhu olduğuna emin değilim.

Onun durumuna rağmen, bu zombiyi tekrar hayata döndürmek için zayıf girişimlerim oldu. Neyse ki asla gereğinden fazla yakınlaşmadık ama onun gerçekte nasıl bir insan olduğunu fark etmem 2 ayımı aldı.

 

 • Bu adama dair tutarlı olan tek şey tutarsızlığıydı. Gelecekte ne olacağını asla bilemezsiniz, hatta yaşadığınız anda ne olduğunu da kavrayamayabilirsiniz ve heyecan çabuk eskir. İlk zamanlar, hayatınızın en güzel anları gibi gelse de, birkaç hafta içinde onun nereye gittiğini merak etmeye başlayacaksınız…
 • Bu adamın yanında başka bir adamdan asla bahsetmeyin! Evinizde regl ağrısı çekerken pijamalarınız içinde dondurma yiyor olsanız bile sizi kendisini aldatmakla suçlayacaktır. Ne yaparsanız yapın, bu ucubeye sadık olduğunuzu asla kanıtlayamazsınız. Sizin makyajınıza, kıyafetlerinize karışması cabası. Zaten başka bir erkek etrafınızda olursa gözlerinizi de oymaktan çekinmez.
 • Sizden sadık olmanızı bekler ama aynı şey kendisi için geçerli değildir.

 

 • Siz önemli değilsiniz, sadece onun şovunun bir parçasısınız. Bunu ne kadar erken kabullenirseniz, o kadar iyi.

 

 • Duygusal travmalar onu tahrik eder.

 

 • Hala onunla birlikte olmayı düşünüyorsanız, bunun yürümesi için tek şans onun sizden sizin ondan hoşlandığınızdan daha fazla hoşlanıyor olmasıdır. Tabii bu gerçekleşirse, sapkınlıkları da büyüyecektir.

 

 • Bu adam nezakete inanmaz ve gizli gizli kadınlardan nefret eder. Hatta büyük ihtimalle annesi ile sorunları vardır.

 

 • Zihin sağlığınız için gerçekten çok tehlikelidir, bu riski göze alıyorsanız onunla yakınlaşın.

 

 • Cinsel yönden de büyük beklentileriniz olmasın.

 

 

Yazı: Princessa Duru

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön