Doğum sonrası göbeğiniz bir anda yok olmuyor!

Yeni Zelandalı anne, doğum sonrası vücudunun nasıl yavaşça değiştiğini blogunda paylaştı ve yüzlerce anneye ilham oldu.

Doğum sonrası göbeğinizden korkmayın!

Julie Bhosale, Yeni Zelanda’lı bir anne ve beslenme uzmanı. Doğumundan sonra vücudundaki değişimleri fotoğrafladı ve blogunda paylaştı. Başlangıçta amacı, tanıdığı annelere ilham olmaktı ama kısa sürede fotoğraflar beklemediği kadar çok kişiye ulaştı.

 

Bhosale, yazısını “Benim Doğum Sonrası Gerçek Vücudum” (My Real Postpartum Body) başlığıyla paylaştı. Kişisel düşüncelerini, en doğal haliyle fotoğraflarını ve vücudundaki değişimleri izlerken diğer annelere de destek olacak cümlelerle yayınladı. Özellikle yeni annelerin üzerindeki “hemen eski haline dön!” baskısını azaltmak için de doğum sonrasında aslında kadın vücudunda neler olduğunu açıkça gözler önüne serdi.

 

Julie Bhosale, projesiyle ilgili şunları söyledi: “İlk doğumumda, vücudumda gerçekleşen değişiklikler beni gerçekten de çok zorlamıştı. Sağlık sektöründe çalışıyorum ve bir uzman olarak üzerimde inanılmaz bir baskı oluşmuştu. Her zaman fit ve sağlıklıydım ve şimdi de doğumdan sonra hemen eski halime dönmeliydim! Ama öyle olmadı. Doğum sonrasında vücudumun eski haline dönmesi sadece biraz zaman aldı.”

 

“Ayrıca ilk bebeğimi emzirirken de bazı zorluklar yaşadım. Bir kadın, bir anne olarak özgüvenim gerçekten de çok zedelenmişti. Düşündüm ki, bir beslenme uzmanı olarak ben bile bu kadar kötü hissedebiliyorsam, kim bilir diğer anneler nasıl hissediyordur? Böylece ikinci doğumumdan sonra, doğum sonrası yolculuğumu adım adım paylaşmak istedim. Bir tek anneye bile yalnız olmadığını gösterebilirsem ne iyi olur diye düşündüm.”

 

Yazı birden fazla anneye ulaştı. Sosyal medyada ve haber sitelerinde yayılan yazı, “Doğum Sonrası Gerçek Vücudum” başlığıyla büyük ilgi gördü. “Yorumları ve yazıya gelen mesajları bazen gözyaşları içinde okudum. Hepsini cevaplayabilmek için uykusuz kaldım, bu beni çok duygulandırdı.”

 

Projeye katılan anneler, #TakeBackPostpartum hashtag'iyle Instagram'da ve diğer mecralarda fotoğraflarını yayınlamaya devam ediyorlar.

 

Kaynak: Huffington Post

Çeviren: Duygu İslamoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön