Saçınız hakkında bilmediğiniz gerçekler

Kadınların doğal aksesuarı olan saç hakkında hiç bilmedikleriniz...

Saçınız hakkında bilmediğiniz gerçekler

Sarışınların daha çok saçı vardır!

Sarışınların çok saçı olmadığını düşünebiliriz ama aslında gerçekte daha çok saçları vardır. Bir sarışının ortalama 120.000 ve 140.000 arasında saç teli vardır. Kumralların 100.000, kızılların ise 80.000 ile 90.000 arasında.


Saçımız hergün dökülür!

Öncelikle dökülmeyen saç yoktur. Sadece bunu bazıları farkeder. Mesela bir Ali, günde 50 ve 100 tel arası saç döker, Ayşe ise (saçı atkuyruğu yapılmış), saçlarını açtığında döküldüğünü farkeder ama kesinlikle endişelenicek bir durum yok. Bu kesinlikle saçlarınızın toplanması ya da kesimi ile alakalı bir durumdur.Saçlar yazın daha çabuk uzar!

Sıcak ve ılıman iklimde yaşayan hanımlar müjde! Saçlarınızın uzaması için çok beklemenize gerek yok. Çünkü saçlar iyi havalarda daha çabuk uzar.


Hiçbir ürün saçlarınızı kalınlaştıramaz!

Bilimadamlarına göre saçlarımızın kalınlığı tamamiyle genlerimizle alakalı. Bu nedenle buna yardımcı olacak tek bir ürün olamaz.Saç dokusu çok güçlüdür!

Saçlarımız o kadar güçlüdür ki, kırılmaları için %70 oranında esniyor olmaları gerekir. Bu oran da güç anlamında yaklaşık 60 kiloya eşittir. Bu kadar kırılgan gözüken bir şey için çok enteresan rakamlar değil mi?


Saç kökleri, saç şeklini belirler!

Saçlarınızın neden kıvırcık ya da parlak olduğunu düşündünüz mü? Saç şeklinin altında yatan gizem, saç köklerinin oval, köşeli ya da düz olması ile alakalıdır.Erkek saçı kadınınkinden daha dolgundur!

Bilimadamları, erkek saçının, kadın saçından daha dolgun olduğunu bulmakla kalmayıp aynı zamanda kadın saçından daha çabuk uzadığını da ispatlamışlardır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Aralık 2017 Salı 11:06

  100/200 tel dökülürse seyrelme olmaz mı ya

  Cevapla
 •  
  15 Aralık 2015 Salı 11:17

  benim saçlarım döküliyor ne yapiyım ?

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön