2013 makyaj trendleri!

Makeup artisti Mustafa Revan, 2013 makyaj trendlerini HT Hayat okurları için anlattı.

2013 makyaj trendleri!

Makeup artisti Mustafa Revan, 2013 makyaj trendlerini HT Hayat okurları için anlattı.

 

"Canlı fakat mat bir ten makyajı ile gözlerdeki vurguyu belirgin eyeliner ile sağlamanızı ve kirpiklerinizi gecelerin vazgeçilmezi takma kirpiklerle desteklemenizi tavsiye ederim. Dudaklarda ise koyu renk tonlarında dudak kalemi kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olmak mümkün. Yanaklara mat kahverengi veya teninizin 3 ton koyusu renklerle yüzünüze gölgelendirme yaparak elmacık kemiklerini biraz ortaya çıkartarak makyajınız tamamlayınız. Bu makyajı her renk kıyafetinizle kullanabilir aynı zamanda da yılbaşı gecesi boyunca trendleri yüzünüzde taşıyabilirsiniz.’"

 

Dudaklar

2013 kış makyaj sezonunda yüzün en dikkat çekici bölgesi olan dudaklar önemli bir rol üstleniyor. Koyu dudak trendi, Hollywood’un en güzel kadınları da dahil olmak üzere şimdiden etkisini göstermeye başladı. Kış sezonunun tonları parlak mürdümden, şehvetli kahve-mordan başlayarak, cesaretleri sınayan pas renklerine kadar uzanıyor. 

 

Bu sene beni en çok etkileyen makyajlardan birisi dudaklar, koyu ve mat gerçekten vurgulu renkler, koyu kırımızı ve mora kaçan renkler ama kesinlikle koyu renkler tercih edilmeli. Ruj sürmeden önce dudak kalemiyle dudaklarınızı sanki ruj sürüyormuş gibi doldurun. Bu şekilde ruj sürdüğünüzde dudak, hem dolgun gözükür hem de gün boyu rengini korur.

 

Gözler

2013 modern makyaj yılı olacak. Gözlerden derinlik ve sanatsal bakışlar ön plana çıkacak... Renklerde aynı ton renklerin geçişleri tercih edilmeli. Gözlerinizde sadelik isterseniz eyeliner kullanabilirsiniz.

 

Eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; fırça ucunun kirpik diplerine temas etmesini sağlamanızdır. Bu şekilde eyeliner sürmeniz simetriyi daha rahat sağlamanıza yardımcı olur ve eyelinerınızı sürerken lütfen kuyruk kısmına gelindiğinde, çizginizi düz bir şekilde çizmeye özen gösterin.

Kaşlar ve kirpikler

Sert, taranmış belirgin kaşlarla beraber kirpikler göz alıcı bir şekilde ö plana çıkartılabilir veya makyajınızın uygulanışına göre tam tersi olarak geri planda da bırakabilirsiniz…

 

Ten makyajı

Atletik bir parlaklıkla yüzün yapısını ve kontürlerini keşfetmek çok önemli. Aydınlatmadan çok gölgelerle derinlik vermek, yüzünüzde sanki boşluk yaratıyormuş gibi kemik yapısını sanata dönüştürmek gerekir. Unutulmaması gereken en önemli şey, yüzde gölgelendirme yapılırken her zaman mat ürünler tercih edilmeli… Ayrıca yüzünüzün iki ya da üç ton koyusu renkler kullanmak gölgelerde daha iyi sonuç almanızı sağlar...

 

Haber: Ayla Ceyhan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön