20 dakikada genç bir boyun

Kilo alımı ya da doğuştan genetik olarak var olan gıdı için bugüne kadar tek seçenek erken yaşta yoğun krem kullanımı ve estetik operasyonlardı. Ancak birçok kadın bıçak altına yatmak ve anestezi olmak istemediği için plastik cerrahide de alternatifler sunulmaya başlandı.

20 dakikada genç bir boyun

Yaşlanmanın ilk belirtilerini gösterdiği bölgelerden biri olan boyun için, uzmanlar estetik ameliyata alternatif yeni yöntemler geliştirmeye başladı. Kadınların yüzde 80’i halen liposuction ya da cerrahi operasyonları tercih etse de, Slimlipo ağrısız, daha gergin bir boyuna sahip olma imkânı sunuyor. Üstelik sadece 20 dakikada....

 

30’lu yaşlarına yaklaşan birçok kadının karşılaştığı en büyük sorunlardan biri göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar ile boyun bölgesindeki sarkmalar… Kırışıklıklar her ne kadar kremlerle, çeşitli neştersiz yöntemlerle en aza indirgense, ne kadar kilo verilse de boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmuyor ve bu da daha kilolu bir görünüm yaratıyor. Kilo alımı ya da doğuştan genetik olarak var olan gıdı için bugüne kadar tek seçenek erken yaşta yoğun krem kullanımı ve estetik operasyonlardı. Ancak birçok kadın bıçak altına yatmak ve anestezi olmak istemediği için plastik cerrahiye de alternatifler sunulmaya başlandı. Ülkemizde da uygulanan Slimlipo ile Smartlipo MPX, kısa sürede daha gergin bir boyun bölgesine sahip olmanızı sağlıyor. Amerika’da FDA onayı alan Slimlipo, dünya genelinde üç, dört yıldır uygulanmasına rağmen oldukça etkili sonuçlar verilyor. Genellikle vücut şekillendirmede kullanan 3 yöntem ağrısız, kanamayı önleyen, kısa sürede iyileşmeye olanak tanıyan ve bandajlama süresi gayet kısa tutulan bir seyir izlediğinden daha sık tercih edilmeye başlandı. Plastik ve Estetik Rekonstrüktif Cerrah Dr. Hüseyin Güner; “Bu teknolojideki lazer yağ hücrelerine duyarlı… İşlem sırasında hastalarımız tamamen kendinde oluyor. Lokal anestezi sonrasında, yağlara özel bir solüsyon veriyoruz.

 

Yüz hatları daha da belirgin bir hale geliyor 
Amacımız sadece yağların yönteme uygun hale gelmesi ve biraz daha sıvılaşmasını sağlamak. Daha sonra Slimlipo’nun ‘sadece yağ hücrelerine duyarlı’ lazer ayarlamaları yapılıyor ve son derece ince bir kanül yardımıyla, kulak arkasından yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriyoruz. Lazer istediğimiz bölgedeki yağları eritiyor. Özel bir şırınga ile yine aynı kesikten yağları çekiyoruz. Slimlipo cildi geren ayrı bir lazer başlığına da sahip. Yağları aldıktan sonra cildi bu lazer ile geriyoruz. Sonrasında işlem  uygulanan bölgeye bir bandaj yerleştiriyoruz. Bu bandaj yaklaşık dört – beş gün kalıyor. Hasta yöntem uygulandıktan sonra normal sosyal hayatına devam edebiliyor” diyor. Bu yöntem her ne kadar ağrısız olarak anılsa da, uygulama yapılan her kişinin ağrı eşiği de farklılık gösterebiliyor. Bazıları uygulama sonrasında akşam yemeğe çıkıp sinemaya giderken, bazıları da ağrı kesici yardımıyla dinlenmeyi tercih ediyor. Kanüllerin girdiği, kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılıyor ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyor. İzleri ise belli olmuyor. Bazı cilt tiplerinde kısa süreli morarmalar meydana gelebiliyor, ancak birkaç gün içerisinde geçiyor. Özellikle gıdı ve boyun bölgesine Slimlipo uygulandıktan sonra, boyun kasları gevşek olan hastaların söz konusu kaslarını germek için bir süreliğine özel ipler de kullanılıyor. Kasların gerilmesi için yağ alımı işlemi sonrasında, boyun bölgesine ip geriliyor. Bu işlem de acısız. İpler yine bir süre sonra yok oluyor. “Dolayısıyla genel olarak işlemde herhangi bir değişiklik, iz veya acı söz konusu değil. Boyun bölgesi son derece hassas bir bölge olması nedeniyle son derece dikkatli olunması gerekiyor. Bu bölgeye uygulama yaparken, hastanın durumuna göre yanaklardaki ve çene bölgesine yakın fazlalıkları da alıyoruz. Böylelikle yüz kemiği netleşerek yüz hatları belirginleşiyor ve daha zayıf daha genç bir görüntü ortaya çıkıyor” diyen Güner, uygulama süresinin 20 dakikayken hazırlıklar ve hastanın kendine gelmesiyle birlikte yaklaşık bir saat sürdüğünü belirtiyor.

 

Yurtdışında ise son günlerin en popüler uygulamalarından biri Scarless Laser Neck Lift.  Karen Morgan, ilk kez denediği bu yöntem ile yepyeni bir kadın haline geldiğini dile getiriyor; “30’lu yaşlarımın ilk yıllarında gıdı bölgem beni epey rahatsız etmeye başlamıştı. Çenemin altında yağdan oluşan o kabarıklık gerçekten de çok rahatsız ediciydi. Bir gün boyun germe ameliyatı ile ilgili bir haber görünce, hemen doktora gittim. Ancak gıdı bölgemin gayet iyi olduğunu ve beş yıl sonra gelmemi söyledi. Zamanla boynumdaki sarkma daha da çoğaldı ve yüz hatlarım netliğini kaybetti. Herkesin beni incelediğini düşünüyor, bu nedenle karşımdakinin yüzüne değil de hep yere doğru bakmayı tercih ediyordum. Adeta saklanıyordum! Sabah kalktığımda ise özel boyun kremleriyle beş dakikalık masajlar yapıyordum. Kremlere harcadığım parayı tahmin dahi edemezsiniz! Üstelik dermatoloğum onları kullanmaya geç başladığımı, daha erken yaşta önlem almam gerektiğini söylüyordu. Bu nedenle beş yılın dolmasını beklemeden, üçüncü yılın sonunda tekrar doktora gittim. Sadece yağlarımı aldırmam değil, aynı zamanda germe işlemi de gerçekleştirmem gerekiyordu. Doktoru ikna ederek hemen ertesi haftaya randevu aldım. Uygulama ağrısızdı. Lokal anestezi uygulandıktan sonra, ince kanüllerle girilerek lazer işlemi gerçekleştirildi. Herhangi bir yara izi ve komplikasyon meydana gelmeden 20 dakikada da sona erdi. Muayenehaneden çıktığımda yepyeni bir kadındım.”

 

Bu uygulama ile yüz hatlarının belirginleştirdiğini ve artık daha rahat iletişim kurmaya başladığını dile getiren Morgan; “Uygulamadan iki ay sonra Bıçak altına yatmadan germe işlemi başka bir lazer uygulaması olan VelaShape yardımıyla boyun bölgemi gerdirdim. Altı seans sonunda da hayalimdeki boyun bölgesine sahip oldum. Boyun bölgemi düzeltmek için kesinlikle bıçak altına yatamazdım. Lazer yöntemleriyle istediğim sonuca ulaşabildiğimi görmek çok güzel bir duygu.” diyerek tamamlıyor cümlesini. Günümüzde birçok kadın Karen Morgan gibi bıçak altına yatmadan boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonu tedavi etme ihtiyacı duyuyor. Bu bölge için uzmanların Fraxel Lazer, Thermage, Smartlipo ve Botoks gibi yöntemler kullanmayı tercih ettikleri de oluyor. Ancak kadınlar güzellikleri konusunda oldukça hassas olduğundan sürekli yenilikleri takip ederek, en çok etki gösteren uygulamaları tercih ediyorlar. Tabii ki boyun kremlerinin yardımı da kaçınılmaz. Birçok ünlü kozmetik markası son teknolojileri kullanarak boyun bölgesinde sarkma meydana gelmesini geciktirici ya da kırışıklıkları azaltıcı kremler geliştiriyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön