Lazer içten dışa yansıyan güzellik...

Tüm estetik operasyonlardan sonra ilk hedeflenen güzel olmak ve hoş görünmek olsa da işlevsellik, sonrasında da hastanın sorunsuz olarak normal hayatına devam edebilmesi önemlidir.

Lazer vajina estetiği ile içten dışa yansıyan güzellik...

Tüm estetik operasyonlardan sonra ilk hedeflenen güzel olmak ve hoş görünmek olsa da işlevsellik, sonrasında da hastanın sorunsuz olarak normal hayatına devam edebilmesi önemlidir. Çünkü bu kişinin kendisine duyduğu özgüvenin artmasını sağlar. Burun estetiği  sonrası işlevselliğin güzellik kadar önemli olması gibi; kadınlarda vajina estetiği sonrası da hem estetik güzellik, hem de işlevsellik büyük önem taşır.

 

Teknolojik tıpta pek çok alanda yaygın olarak kullanılan lazer; kadınlar için mutsuzluk ve rahatsızlık yaratan ama çoğunlukla dile getirmekten bile çekindikleri “vajina” ile ilgili sorunların çözümünde de kullanılıyor.

 

Vücudumuzun diğer bölgeleri gibi vajina da yaşlanır, dokular gevşer, yer yer sarkmalar olur. Bu durum hastaların cinsel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkiler. Menapoz sonrası hormonal değişimler nedeniyle de bu bölgedeki yapılar deforme olur, cinsel ilişki sırasında duyulan haz miktarı büyük değişime uğrar. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal, “Lazer ile Vajina Yenileme” ve “Lazer ile Vajina Daraltma” sayesinde hastaların yaşadıkları sorunların çözülebildiğini belirtiyor.

 

Cinsel olarak daha aktif oldukları için çoğunlukla genç kadınların vajina daraltma ameliyatı başka bir deyişle vajina estetiği gerektiren sorunlardan şikayetçi olduğunu dile getiriyor. Bu sorunların cinsel soğukluğa sebep olması ise kadınların hekime başvurmasındaki en büyük etken.

 

Lazer ile vajinal kanal tek seansta daraltılabilir. Herhangi bir anestezi veya uyuşturma gerektirmeyen, normal hayatı etkilemeden yapılan uygulama sonrası yara, kanama vs. olmuyor. Uygulamanın etkileri bir gün içinde görülür ve kanal daraltılmış olur. 

 

Kadın cinsel organına yönelik yapılan cinsel estetik ameliyatlarında cerrahi yöntemler sarkmaları ve deformasyonları düzeltmeye yarar. Ancak gevşemiş ve sarkmış deri ve deri altı dokuları, iç kısımlardaki mukozal yapılar, cinsel ilişkiyi ve haz duyumunu olumsuz etkiler. Ayrıca G noktası (Gräfenberg noktası) denilen bölgedeki mukozal yapılar da gevşediği ve diriliğini kaybettiği için orgazm sorunları oluşur. Bu bölgedeki gevşemiş dokuları  sıkılaştırmak, gençleştirmek ve tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak için Vajinal Lazer Yenileme (Vaginal Laser Rejuvenation) yöntemini uyguluyor.

 

Vajinal lazer yenileme mukozal yapılar gerginleştiği için sürtünme hissi artar, bu da duyulan hazzı olumlu yönde etkiler. Kadınların orgazm olamamalarının nedeninin bazen psikolojik olsa da sıklıkla anatomik olarak bu bölgedeki düzensizliklerden kaynaklandığını vurguluyor. Vajinal hazzı sağlayan en önemli unsur vajinanın gergin olmasıdır. Gevşemiş ve sarkmış bir vajinada kadın sürtünmeyi daha az hissedeceği için duyulan haz da bu oranda az olur. Bu nedenle hiçbir kadın gevşek bir organ istemez. Vajina sıkılaştırılıp gevşemiş dokular gerginleştiğinde sürtünme hissi artacağından haz da artar. Bu durum erkek için de önem taşır, aşırı gevşek ve sarkık vajina erkek içinde az haz demektir.

 

Cinsel estetik uygulamaları arasında önemli bir yer tutan lazer vajina yenilemesinin pek çok hastada etkili olduğunu söylüyor. Örneğin klitorisin aşırı örtülü olduğu durumlarda da bu bölgeyi açmaya yönelik cerrahi girişim uygulanır. Ancak bu bazen tek başına yeterli olmaz ve lazerle vajina yenileme gerektirir.

 

Kansız bir uygulama olan lazer vajinal yenileme sonrasında İyileşme dönemi kısadır, hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir ancak 1-3 haftalık cinsel perhiz uygulanır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön