10 yıllık bir evlilik ne öğretir?

Uzun evliliklerin sırlarını merak edenlerden misiniz? İşte size ipucu olabilecek birkaç tavsiye.

10 yıllık bir evlilik ne öğretir?

Tartışacağınız konuları seçerken mantıklı olun

Günler geçtikçe diş macunu meselesi gibi küçük şeyler sinirinizi bozar ve bu sinir gittikçe artar. Kendinize şu soruyu sorun: bunları beş yıl sonra hatırlayacak mısınız? Gerçekten önemli mi? Muhtemelen hayır. Temel konulara odaklanın – önemli olanlara, gereksiz meselelere değil.

  

Dinlemek önemlidir

Hem eşinizin söylediklerini dinleyin hem de kendi ağzınızdan çıkanları. Az önce söylediğinizi daha nazik bir üslupla söyleyebilir miydiniz? Muhtemelen argümanınızı daha farklı bir şekilde sunabilir ve eşiniz tarafından daha farklı bir şekilde duyulabilirdiniz. Partnerinizle adilce mücadele etmek için çaba sarf etmeniz gerekiyor.

  

Tıpkı tarih gibi, tartışmalar da tekerrür eder

Evlenirken ne gibi sorunlara sahiptiyseniz, muhtemelen 10 yıl sonra da aynı sorunlara sahip olacaksınız. Değişmeyecekler; çünkü insanlar değişmezler. Yaşla birlikte büyürler elbette; fakat genelde evlendiğinizde yaptıkları şeylerden bir gecede vazgeçmezler.

 

Partnerinizi yalnızca kapalı kapılar arkasındayken eleştirin

Partnerinizi başkalarının yanındayken eleştirmeyin; aksi takdirde insanların gözüne aşağılık bir insan gibi görünürsünüz. Partneriniz hakkında pozitif şeyler anlatın, onunla övünün. Siz küçük şeyleri çabucak unutuyor olabilirsiniz; fakat başkaları hatırlayacaktır.

 

MUTLU EŞ MUTLU EDİYOR Yeni bir araştırma, evlilikteki ... AŞKI TAZE TUTMAK İÇİN AYDA BEŞ SAAT YETİYOR Çiftlerin günde iki ile 20 dakik...

 

 

Karşınızdakini olduğu kadar kendinizi de kabullenin

Eşinize dinlemediği için sinirlendiğinizde, kendinize şunu sorun: “Acaba o da şu an benim hakkımda aynı şeyi mi düşünüyor?” Derin bir nefes alın ve eşinize tuttuğunuz aynaya bizzat baktığınızdan emin olun. Bu yöntem birlikte büyümenize yardımcı olur.

 

Nasıl tanıştığınızı sıklıkla anlatmaya çalışın

Nasıl âşık olduğunuzun hikâyesi günlük uğraşların içerisinde unutulabilir; ancak nasıl bir araya geldiğiniz önemlidir. Çocuklar, maddiyat, iş ve hastalıklar her şeyi önüne geçip sıcaklığın kaybolmasına sebep olabilir. Çevrenizdeki insanlar ya da çocuklarınız nasıl tanıştığınızı ve âşık olduğunuzu sorduklarında anlatın ve nostaljiye kapılın.

 

Arkadaşlarınız boşanabilirler, bu kendi evliliğinizin yansıması değildir

Ne yazık ki arkadaşlarımızın evliliklerinin dağılmaya başladığı bir yaştayız. Boşanmalar sıklıkla yaşanıyor; fakat bu durum, sizin de nihayetinde boşanacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü herkesin kendine has problemleri var ve kapalı kapılar ardında neler yaşandığını asla bilemeyiz.

 

Eşlerinden hoşlanan ve onlarla eğlenen insanlarla takılın

Mutlu çiftler birbirlerini güçlü evlilikler konusunda desteklerler ve bu durum, güven ortamı yaratır. Eşinizin mutlu bir evliliği olan bir adamla takılmasını istemez misiniz? Böylelikle başka kadınların peşinde olduğundan şüphelenmezdiniz.   

 

AŞK VE UYUM AYNI ŞEY DEĞİL Aşk ve uyum kesinlikle aynı kavr... EVLİLİKTE MUTLULUĞU KORUMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR? Mutlu bir evlilik yaşam stresi i...

 

İlişkinizi iyileştirmenin 101 yolu
+50
1. Dinleyin. Kendinizi partnerinizi dinlemeye gerçekten odakladığınızda, iletişiminiz ciddi ölçüde gelişir. 2. Birkaç gün ayrı kalın. Birbirinizi özlemek, yeniden bağlanmanıza yardımcı olur.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön