10 yıllık bir evlilik ne öğretir?

Uzun evliliklerin sırlarını merak edenlerden misiniz? İşte size ipucu olabilecek birkaç tavsiye.

10 yıllık bir evlilik ne öğretir?

Tartışacağınız konuları seçerken mantıklı olun

Günler geçtikçe diş macunu meselesi gibi küçük şeyler sinirinizi bozar ve bu sinir gittikçe artar. Kendinize şu soruyu sorun: bunları beş yıl sonra hatırlayacak mısınız? Gerçekten önemli mi? Muhtemelen hayır. Temel konulara odaklanın – önemli olanlara, gereksiz meselelere değil.

  

Dinlemek önemlidir

Hem eşinizin söylediklerini dinleyin hem de kendi ağzınızdan çıkanları. Az önce söylediğinizi daha nazik bir üslupla söyleyebilir miydiniz? Muhtemelen argümanınızı daha farklı bir şekilde sunabilir ve eşiniz tarafından daha farklı bir şekilde duyulabilirdiniz. Partnerinizle adilce mücadele etmek için çaba sarf etmeniz gerekiyor.

  

Tıpkı tarih gibi, tartışmalar da tekerrür eder

Evlenirken ne gibi sorunlara sahiptiyseniz, muhtemelen 10 yıl sonra da aynı sorunlara sahip olacaksınız. Değişmeyecekler; çünkü insanlar değişmezler. Yaşla birlikte büyürler elbette; fakat genelde evlendiğinizde yaptıkları şeylerden bir gecede vazgeçmezler.

 

Partnerinizi yalnızca kapalı kapılar arkasındayken eleştirin

Partnerinizi başkalarının yanındayken eleştirmeyin; aksi takdirde insanların gözüne aşağılık bir insan gibi görünürsünüz. Partneriniz hakkında pozitif şeyler anlatın, onunla övünün. Siz küçük şeyleri çabucak unutuyor olabilirsiniz; fakat başkaları hatırlayacaktır.

 

MUTLU EŞ MUTLU EDİYOR Yeni bir araştırma, evlilikteki ...