Dünyanın ilk Vajina Müzesi açılıyor

Dünyanın ilk Vajina Müzesi, Kasım ayında Londra'da açılıyor.

Dünyanın ilk Vajina Müzesi açılıyor

Dünyanın ilk Vajina Müzesi, küresel çapta başlatılan kitle fonlama kampanyasından kazanılan 56 bin euroluk gelir sayesinde Kasım ayında Londra’da açılıyor. "Vajinalara, vulvalara ve jinekolojik anatomiye adanmış dünyanın ilk tuğla ve harçtan yapılan müzesi" olarak tanıtılan müze, vajina ve vulva sağlığı hakkındaki farkındalığı artırmayı ve tabuları yıkmayı amaçlıyor. Florence Schechter bu fikrin İzlanda’daki dünyanın en büyük Penis Müzesi’ni gezince aklına geldiğini ve dünyanın her yerinde penis müzeleri olduğunu ama hiç vajina müzesinin olmadığını fark ettiğini belirtti. 2017’de bu müzeyi kurmak için çalışmalara başladı.

 

 

Schechter, müzenin vajina ile ilgili yanlış bilinenleri yıkmaya ve vajina ile ilgili utanç verici bir şey olmadığı gerçeğini yaymaya hizmet edeceğini umuyor. Müze faaliyete geçtikten sonra yalnızca vajinayı merkeze alan sanat sergileri, oyunlar, atölyeler ve komedi geceleri düzenlenmeye başlayacak. "Kimsenin bedenlerinden utanmadığı, herkesin bedensel özerkliğe sahip olduğu ve tüm insanlığın birlikte özgür ve eşit bir toplum inşa etmek için çalıştığı bir dünya vizyonumuz var" sözleriyle vizyonlarını açıklıyorlar.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön