Başak burcunda Dolunay: Yüksek zeka ve ruh-beden dengesi

Bengü Karagül, bugün gerçekleşen Dolunay'ın bizdeki etkilerini anlattı.

Başak burcunda Dolunay: Yüksek zekâ ve ruh-beden dengesi

19 Şubat’ta başak burcunda Dolunay yaşanıyor. Burcun 0 derecesinde olduğu için oldukça değişik etkileri olacak. Yenilenme, başlangıç, iradenin farklı yönde kullanılması için imkânlar tanıyor. Başak burcu topraktaki tohumun koruyucusudur. Yüksek arınma, temizleme ve şifalandırma enerjisi taşımaktadır. Bu Dolunay’da yüksek zekâ, ruh beden dengesini koruyan farkındalık açığa çıkıyor.

 

Güneş, balık burcuna ilerledi. Burcun sembolü yin-yang felsesine dayanır. Denge ve uyumu temsil eder.  Dinginlik, huzur, barış, refah, konfor vadetmektedir. Burcun motivasyon kaynağı hayatla uyumlu olmaktır. Nazik, duygusal, esnektirler; rekabetten hoşlanmazlar. Kolay uyum sağlarlar ancak çok kırılgandırlar. Hayata çok özenli yaklaşırlar ve aynı özeni beklerler. Burcun gölge kullanımında; aşırı kırılganlık ve hassaslık, duygusal çalkantılar, iletişim kurmaktan kaçınma, ilgiyi hep karşı taraftan bekleme söz konusu olur. Zihin ve beden dengesi bozulur. Kurban rolünü üstlenerek, kendilerini tüketen alışkanlık ve ilişkilere girerler.

 

Güneş’in balık, Ay’ın başakta olduğu bu Dolunay’da, hassasiyetlerimizle yüzleşip kurban rollerimizin farkına varıyoruz. Uyum sağladığımız özümüze aykırı tutumlarımız gün yüzüne çıkıyor. Kalıcı yenilenme, becerileri açığa çıkarma gücüne sahibiz. Farkındalığımızı bu yönde kullanmalıyız.

 

Ülkemiz haritasında yönettiği alan itibari ile ülkenin inanç ve ideallerine dayalı hedeflere vurgu var. Düşünce üretmeyen, hayatı sığlaştıran, dogmatik tutumlarını sürdüren insanların hassasiyetleri hafta boyunca giderek artıyor.  Bu gurupta aşırı kırılganlık, artan yönsüzlük ve inanç tazeleme ihtiyaçları belirginleşiyor.

 

Astroloji ile ilgili tüm içeriklerimiz için tıklayın! 

 

Kristin Demirci'nin yazıları için tıklayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön