07-13 Ağustos 2017 haftası nasıl geçecek?

Hande Kazanova, haftalık burç yorumunuzu ve Ay Tutulması'nın burcunuza etkilerini yazdı.

Ay Tutulması'nın burcunuza etkisi

07 Ağustos gece saat 21.10'da 15 derece Kova burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Güçlü Dolunay olarak bilinen Ay tutulmalarında Güneş - Ay’ın karşı karşıya gelmesiyle, ilişkilerimiz, duygularımız ve iç güdülerimiz tavan yapacak. Kendi ihtiyaç ve beklentilerimizin yanı sıra karşı tarafın ihtiyaç ve beklentileri arasında bir köprü kurmak, denge sağlamak önemli olacak.
Kova burcunda oluşan bu tutulma zihinsel ve entellektüel oluşumları, yeni keşifleri, buluşları, ilişki ve sosyal formları karşımıza getirebilir. Toplumsal olarak özgürleşme isteğimiz artabilir. Eski ilişkiler bu süreçte yenilenir, hiç beklenmedik toplantılar, buluşmalar, sosyal çevre görüşmeleri, arkadaşlık ilişkileri, internet bağlantıları devreye girebilir. Kova burcu astrolojide devrimleri, icatları, bilimi, bilim adamlarını, teknolojiyi, bilgisayarı, elektrik, elektronik, sivil grupları, astrolojiyi, dostlukları, arkadaşlıkları, liberal düşünceyi, demokrasiyi, toplumu ilgilendiren her tür idealizmi, hümanizmi temsil ettiğinden bu alanlardaki konuların hayatımızda hızlanacağını ve değişimlerin bu alanlardan geleceğini söyleyebiliriz. İş gücü, emek gücü yine bu tutulmanın konusu olabilir. Bu alanda grevlere ve başkaldırışlara rastlayabiliriz. Her yaptığımız işte insanlığa hizmet etmek için yola çıkabiliriz. Entellektüel motivasyonlarımız artabilir.

 

Hava grubu tutulmaları yüksek rüzgarlar, yıkıcı fırtınalar, yabancı ülke ilişkilerinde ve ittifaklarla anlaşmalarda bazı sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Havacılık sektöründe bazı sorunlara, uçak kazalarına, kalp tansiyon, dolaşım sistemi problemlerine, ayak bileği, bacağımızın alt bölümlerindeki sıkıntılara açık olabiliriz.

 

Tutulma Çoğu Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika, Güney Amerika’nın doğusu, Pasifik, Atlantik ve Hint okyanuslarından ve Antartika’dan izlenecek. Yine dünya astrolojisinde Kova burcu yönetimindeki ülkeler de bu tutulmadan etkilenebilir. Kova burcu yönetimindeki ülke ve şehirleri sıralarsak, Mısır’ın batısı, Bremen, Hamburg, Hırvatistan, Arabistan, Litvanya, Polonya, İsveç, Rusya, Kafkasya, Sibirya’yı sayabiliriz.

 

Bu Parçalı Ay tutulması Türkiye açısından da önemli zira bizim tam tepe noktamızla Tutulma anında yükselen burç birleşiyor. İdareceleri, yöneticileri temsil eden ve bizim imajımız ve dış dünyadaki görüntümüzle ilgili olan 10. Eve düşmesi ve tutulma yöneticisi Neptün’ün aynı dereceden Uranüs’le birleşmesi bu tutulmayı bizim açımızdan güçlü kılabilir. Tutulma anının Ankara’ya göre çıkartılan haritasına bakarsak:

 

 

 

 

 

Tutulma anında Balık burcu yükseliyor ve yöneticisi Neptün tam Asc’nin üzerinde, ruhsal konulara olan ilgimizin, bütünleşme arzumuzun artacağı zamanlardayız. Tutulma anı yükseleni ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi Türkiye haritasının da Tepe noktasında. Tutulma yöneticisi Neptün’ün, Türkiye’nin Uranüs’üyle birleşmesi bizi politik çalkantılara açık yapabilir. Bazı görüşler sarsılabilir, fikirlerde çözülmeler görülebilir. Aldatan, şüpheli durumlara karşı dikkatli olmalıyız. Aniden ortaya çıkacak siyasi gerilimler ülke yönetimini etkileyebilir. Yine Balık burcunun yükselende olması sular, denizlerle ilgili sorunlara, doğal afetlerin suyla bağlantılarına, gemi, taşımacılık kazalarına, barajlar, petrol, gaz ve yağlarla ilgili konuların ve bu alanda sıkıntıların öne çıkmasına neden olabilir.

 

Güneş - Mars kavuşumun tutulma haritasında 6. evde olması, ordu, donanma, askeri alanlarda stresli oluşumların, savaş rüzgarlarının esmesine neden olabilir. Sendikalar, çalışan kesim, işçi, işveren, ulusal hizmet alanlarında streslere de açık olabiliriz. Ay’ın tutulma anında 12. evde olması, hastane, hapishane, ıslahevleri, dernekler ve bu alandaki olaylarda skandalları ve sıkıntıları hayatımıza taşıyabilir. Ülkemize yönelik düşmanlıklar artabilir, entrikalara ve perde arkası olaylara hazır olmalıyız. Masaya oturacağımız, önemli kararlar alacağımız ülkelerle olan iletişimimizde yanılgılara ve karmaşalara karşı dikkatli olmamız gerekebilir. Tutulmanın 8. eve denk düşmesi, finansal gelirlerimizde iniş çıkışları, ülke borçları, faiz, vergi ve sigorta konularında beklenmedik olayları tetikleyebilir. Halkın gelirlerinde sıkıntılar yaşanabilir, borçlanmalar artabilir. Bazı beklenmedik durumlardan kaynaklı olarak ölümler artabilir.

 

Kısaca oldukça agresif etkilerle dolu olan bir süreçten geçiyoruz. Jüpiter - Plüton dik açısıyla hırslarımız ve başarma gücümüz artarken, bu dönemde hem ülkece, hem de bireysel olarak hayatımızdaki krizleri çözmeli, nevrotik, obsesif davranışlardan uzak durmalıyız. Harcamaların ve müsrifliklerin artacağı bu dönemde, anlaşma ihlallerine, verilen sözlere sadık kalınmamasına, aldatıcı ve belirsiz koşullara karşı hazırlıklı olmalıyız. Bencil, açgözlü, acımasız davranışları geriye iterek, gökyüzünün bize vereceği kartları iyi okumaya çalışalım. Birlik ve beraberlik içinde hareket edersek, o zaman istediğimiz ilerlemeyi, demokratik oluşumları ve kova burcunun temsil ettiği özgürleşmeyi hayatımızda görebiliriz. Unutmayalım bu dönemde birbirimizi anlamalı, farklı görüşlere değer vermeli, olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenmeliyiz. Herkese hayırlı ve olumlu bir tutulma diliyorum...

 

2017 Ay Tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek?
+12
Koç Parçalı Ay Tutulması, civarı günlerde sosyal ortamlarınızda hareketlenmeler, bazı olaylar cereyan edebilir. Arkadaşlarınızın hayatındaki değişimlere siz de ortak olabilirsiniz. Veya aşk hayatınızdaki gelişmeleri arkadaş çevrenize sürpriz bir şekilde açıklamak durumunda kalabilirsiniz.
 

 

Astroloji ile ilgili tüm içeriklerimiz için tıklayın!

 

Kristin Demirci'nin yazıları için tıklayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön