Merkür akrep burcunda geri harekette

Bengü Karagül, akrep burcunda geri harekette olan Merkür'ün etkilerini yazdı.

Merkür akrep burcunda geri harekette

Merkür dualiteyi, bilgiyi ve kutuplaşmayı göstermektedir. Öğrenme, konuşma, yazma becerileri ve algı da bu gezegen tarafından belirlenmektedir. “Ben nasıl düşünüyorum?”, “Hayatı nasıl algılıyorum?” sorularını yanıtlar. Merkür 7 Aralık'a kadar akrep burcunda retro olacak. Ardında bir hafta 13 Aralık'a kadar bu burçta düz seyredecek. Akrep, sezgileri, sırları, gizleri temsil eder. Geçmişten gelen sırlar deşifre olabilir. Kendimizin farkında olma yolculuğuna katkı sağlayan bir sürece giriyoruz. Yüzleşmediğimiz derin tesirler açığa çıkabilir. Travmatik tutumlar, son sözü söyleme ihtiyacı artacaktır.

 

Akrebin özümseme, fiziksel şartları hazırlama ve dönüştürme kapasitesi yüksektir. Bu dönemde özümsenmemiş, dilde olan, üstümüze yapışmış maskeler deşifre olur. Algımız derinleşirken , ifadeler sertleşebilir. Konsantrasyon düşer ve odaklanma sorunu, şüphe artar. Akrebin şüphesi, vesvese ve kini geçmişe dayanan husumetleri açığa çıkarırken ifadeler sertleşebilir. Görünenin altında yatan görünmeyeni irdelerken şevkat duygusundan hareket etmek bu süreçte önemli.

 

Başkalarının acılarından, sırlarından beslenen güdülerimiz açığa çıkarsa uzun vadede huzur bozan olaylar yaşanabilir. Merkür iletişim biçimimizi de gösterdiği için akrepte retroyken, özenle seçilmiş duyarlı ifadeler, kendiyle meşgul olma, insani vasıfları öne çıkarma önem kazanacaktır. Bu günlerde tarihe ve eskiye duyduğumuz merak artar. Müzeler, tarihi sohbetler keyif verebilir. Eski arkadaşlarımızla sohbeti özleyebiliriz. İşbirliği içinde olduğumuz, son dönemde çabamızı esirgediğimiz sosyal gruplara dönebiliriz. Hayattan daha fazla haz almak ve duyuları beslemek için sipiritüel konular, kişisel gelişim seminerlerine katılabiliriz.

 

Bengü Karagül

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön