Jüpiter Yay burcunda 2018

Bengü Karagül, Jüpiter'in Yay burcuna geçmesi ile bizde oluşacak etkileri kaleme aldı.

Jüpiter Yay burcuna geçiyor

Jüpiter 8 Kasım'da Yay burcuna geçiyor. Yay burcu ruhun dünyadaki büyüme, gelişme ve olgunlaşmasını anlatırken; Jüpiter vicdan, felsefe ve bilgeliği temsil eder. Bu unsurların bir araya gelişi özgün, insani felsefemizi geliştirme imkanı sağlar. Bu süreçte; geniş düşünen, iyimser, hevesli vasıflar gelişirken yaşam enerjmiz artacaktır. Dogmatik tutumlar, fanatizm, aşırı cesaretten doğan risklerden kaçınmakta fayda var. Yay burcu; deneyim, maceraperestlik, gelişme ve büyüme ihtiyaçlarını, neşe, uyum ve esnekliği temsil eder. Jüpiter, Yay burcunun yöneticisi olduğu için burada güçlü çalışır, burcun temsil ettiği yaşam alanlarına talih getirecektir.

 

Jüpiter iyileştirici güç, iyilik ve şans gezegenidir. Kişiye fırsat verip, deneyim kazandırırken, vicdani tutumlarını gösterir. Olgunlaşma imkanı sunarken eksikleriyle yüzleştirir. Yay burcu savaşçıdır, meydan okumayı ve yüzleşmeyi temsil eder. Jüpiter Yay burcunda kişi mevcudiyetini, kendi ile kavgaya dönüştürebilir. Jüpiter yöneticisi olduğu bu burçta neşeyi, ruhun özgürlük ihtiyacını, hayatın sonsuz potansiyelini açığa çıkarma arzusundadır. Potansiyeli hazla, huzurla, neşe ve coşkunlukla açığa çıkarma iradesini sürdürmek önemli.

 

Karma yasasına göre her insan liyakatını yaşar. Gezegenler burç değiştiriken liyakat sınavları, olgunluk testleri yaşanabilir. Bu nedenle burcun ilk derecelerinde zorlanmalar söz konusu olur. Bunu karmik dönüşüm için imkan olarak algılayıp davranışları değiştirmek faydalı olur. Jupiterin Yay burcuna geçtiği bu dönemde cahil cesaretinden sıyrılıp deneyime dayalı, bilgece tutumlar geliştirmek, ruhun dünyadaki varoluş amacına katkı sağlar. Geleceğe olumlu yönde bakabilmek, ilerlemek için iyi eğitim, nitelikli sosyal hayat gereklidir. Jüpiter Yay'da eğitim fırsatları, vicdan, bilgelik, ahlak, felsefi düşünebilme yetisi ile bu ihtiyaçları karşılayacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön