Aslan burçlarının ev dekoru

İşte bir aslan burcu evinin dekorasyonu...

Aslan burcu yattığı yerden belli olur

Aslan burcu deyince akla gelen ilk şey tabii ki simgesinden de anlaşıldığı gibi ormanların kralı olması! O denli şaşaalı bir burçtur kendisi. Doğal olarak bu burcun ev dekoru da, emin olun saraylar kadar şaşalı bir o kadar da renk cümbüşü içersindedir.

 

İşte bir aslan burcunun ev dekorunda olabilecekler

 

Çalışma masası o kadar abartılı akseuarlarla, renkli kalemlerle ve bir o kadar da ilginç kırtasiye malzemeleri ile dolu olur ki masaya oturduğunuzda kendinizi en renkli, en özel kırtasiyede sanmanız mümkün. Ya da sarayın kapı kulu gibi, padişahtan sonraki ihtişamın kendinize ait olduğunu hissedersiniz.

 

Eğer bir aslan burcunun evindeyseniz evin her köşesinde değişik renklerde simgeler bulabilirsiniz. Ama en belirgin renklerinden biri olan altın sarısı vazgeçilmezleri arasındadır.

 

 

Mavi renk en sevdiği renklerdendir ve evinin neredeyse tamamını mavi renkte dekore edebilir.

 

 

Sarayda yaşamasa da aklının bir yerinde hep orada olmak vardır ve mermer sehpalar, altın kaplama mumluklar bulundurmaktan zevk duyar.

 

 

 

Bol aynalıdır evi, her yerden geçerken kendine bakmaya ve kendini sevmeye bayılır. Kendini en beğenen burç olarak bilinmesi kaçınılmazdır. Daha evin antresinde başlar tam bir aslan evine geldiğinizi göstermeye.

 

 

 

Duvarlarda birden fazla rengi sever, uyumdan ziyade kendisinin beğenip beğenmediğine bakar.

 

 

 

Her şeyi abartmayı sevdiği gibi yılbaşı gibi bir çok özel günde özel kutlamalara bayılır ve bu kutlamalarda evini gelin gibi süsler.

 

 

 

 

Aslan burcunun kapı tokmağını aslan kafası figürü olarak görürseniz şaşırmayın çünkü kendini ispat etmek ve kabul ettirmek hayat amaçlarındandır.

 

 

 

Yatak odasında en ağır renkleri seçmeye çalışsa da araya bir fuşya tonu atmadan bitiremez dekoru.

 

 

 

Mutfak deyince aslan burcunu ifade eden şey tamamen göze hitap etmektir. Bu yemeklerde de, mutfak dekorunda da hatta mutfak eşyalarının tümünde görülebilir... Bir masada şıklık varsa gerisi teferruattır onun için.

 

 

 

Moderndir ama içinde daima eski bir kadın yatar ve bu eski kafalı tarih kokan kadından bazı eşyalar serpiştirilir evin her bir köşesine. Tıpkı bu varaklı zigon sehpa gibi...

 

 

 

İnanmaya inandığından bir sürü insana uğursuz olduğu inandırılan bir çok objenin tam tersi uğuruna inanır ve evinde bolca bulunur.

 

 

Aslan burcunun evinin dekoru herkese karışık gelir genelde, oysa o aksesuarda da zenginlikten hoşlanır. Kalabalık olması karışık olduğu anlamına gelmez onun için. Ve aksine sevdiği tablolarla donattığı bir duvara bakmak onu diğer insanların tersine dinlendirir.

 

 

 

Evinde hiç bir yer öylece boş kalamaz her yere uygun bir köşe dizayn eder, mavi ağırlıklı aksesuarlar kullanır ve boş alan kalmaz doldurur.

 

 

 

Oturma odası da kendi iç dünyası gibidir oldukça dolu ve çok renkli.

 

 

 

Banyosu tarih kokar, çiçek kokar, yatak odası, salonu kadar özenlidir burada da.

 

 

Yazı: Nuran Başyurt

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
  •  
    02 Nisan 2019 Salı 10:40

    Çok güzel bir şey aslan burcu almak ya çok ama çok güzel bir şey

    Cevapla

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön