Mindful Ebeveynlik Semineri

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen HTHayat Farkındalık seminerlerinin dördüncüsü bugün yapılıyor. Bu yıl seminerin konusu Mindful Ebeveynlik olacak. Psikolog Nilüfer Devecigil ile ebeveynlikte mindfulness pratiklerini konuşacağız.

Mindful Ebeveynlik Semineri başladı

Mindfulness şimdiki ana yargısız ve açık olarak dikkatini vermek ve bu anda her ne meydana geliyorsa kabullenme anlamına gelen bir yaşantı pratiği. Bilinçli bir şekilde dikkat vermeyi içeren kabul, yargısızlık ve şimdiki ana odaklanmayı temel alan derin bir farkındalık hali. Doğu dünyasında binyıllardır uygulanan bu anlayış Jon Kabatt Zinn tarafından sistematize edilerek bir çeşit stresle başa çıkma yöntemi olarak batı dünyasında yayılmaya başladı. 

 

Mindfulness hayatın birçok alanında olduğu gibi ebeveynlik tecrübemizde de "keşke" leri engelleyecek, her ne yapıyorsak, kendimizi ona vermemizi kolaylaştıracak, çocuğumuzla aramızdaki ilişkiyi derinleştirecek ve ona, kendi hayat akışıyla ilgili rol model olmamızı sağlayacak bir yöntem. İşte bu yüzden bu sene anneler günü haftasında HTHayat okuyucuları için yazarımız psikolog Nilüfer Devecigil ile birlikte Ebeveynlikte Mindfullnes semineri düzenledik. 

 

Okuyucularımızın ilgisine teşekkür ederiz. Katılım bedelinden elde edilen gelirin "Hayata Destek Derneğine" bağışlandığı seminer bugün saat 11:00 den itibaren hthayat instagram hesabından canlı olarak izlenebilir. Gelemeyenler üzülmesin, canlı yayını izlemek için instagram sayfamıza buyrun.

 

Bu seminerde geçen sene Nilüfer'in yazdığı Işığın Yolu kitabından yola çıkarak bağlanmalarımızı inceleyerek başladığımız ilişkilerimize dair daha derin bir farkındalık geliştireceğiz. 

 

Bugün saat 11:00 de başlayacak 2018 Ebeveynlikte Mindfulness Seminerini canlı olarak instagram hesabımızdan izleyebilirsiniz.

 

 Nilüfer Devecigil'in HTHayat.com yazılarının tümü için tıklayın

 Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön