SBS İkincisinden “Azmin Zaferi”!

2012 SBS Türkiye ikincisi 6. 7. ve 8. sınıflarda girdiği SBS’den tam puan alan Bilfen Okulları öğrencisi Dolunay Kocabağ oldu.

SBS İkincisinden “Azmin Zaferi”!

Bilfen Okulları, tam puan alan 39 öğrencisiyle başarı geleneğini bozmadı…

2012 SBS Türkiye ikincisi 6. 7. ve 8. sınıflarda girdiği SBS’den tam puan alan Bilfen Okulları öğrencisi Dolunay Kocabağ oldu. Yüzde 92 görme kaybı problemi olan Dolunay Kocabağ, sınavda kendisine tanınan yardımcı öğretmen, ek süre imkanını da reddederek İkinciliğe hak kazandı ve azmin zaferi örneği sergiledi. Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulu öğrencisi Ahenk Zeynep Sayın’da Türkiye 8. Oldu. SBS’de ‘tam puan alan en fazla öğrenci’ rekorunu bu yıl da kimseye kaptırmayan Bilfen Okulları, kazandığı Türkiye 2. Ve 8. ile başarısını perçinleştirdi.

 

Doğuştan sadece yüzde yüzde 8 oranında görebilen ve kullandığı teleskopik gözlük kullanan Dolunay, okulda hazırlanan SBS çalışma programı ile Türkiye ikincisi oldu. Türkiye genelinde 18 kişinin Türkiye ikincisi olduğu sınavda, engelli kategorisinden katılıp derece yapan tek öğrenci de Dolunay Kocabağ oldu. Ahenk Zeynep Sayın da kazandığı 499.034 puanla Türkiye sekizincisi oldu.

 

Bilfen öğrencilerinin net ortalaması 92

SBS 8. sınıf sonuçlarına göre, Türkiye´de ‘tam puan alan en fazla öğrenci’ sayısına sahip oldu. 1 milyon 75 bin 533 öğrencinin girdiği sınavda İlköğretim Okullarından 39 öğrencinin SBS’de soruların tamamını yaptığına dikkat çeken Bilfen İlköğretim Okulları Koordinatörü Nurşen Kayatürk, “2010 yılında 38, 2011’de 35 ve 2012’de 39 öğrencisinin tam puan almasıyla, bu rekorunu bu yılda kimseye kaptırmadı. Ayrıca Bilfen Okullarından sınava giren 564 öğrenci 100 soru üzerinden 92 net ortalamayla bu alanda da büyük bir başarıya imza attı.  Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aynı rekoru kırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kayatürk “Öğrencilerimiz bu başarıya okulda aldıkları eğitimin kalitesi ve düzenli ders takibiyle ulaştılar” dedi.

 

Piyanomu da çaldım, sınavıma da çalıştım

 

Dolunay Kocadağ ve ailesi

 

Dolunay Kocadağ (2012 SBS Türkiye 2.’si)

Sınavlarda Milli Eğitim Bakanlığının kendisine tanıdığı yardımcı öğretmen ve yarım saatlik ek süre imkanından yararlanmayan Dolunay Kocabağ, çalışma disipliniyle azmin zaferi örneği oldu. Üç yıllık SBS maratonunda sınava çalışmanın yanı sıra hobilerine de vakit ayıran Dolunay, keman ve piyano çalıyor. Bilfen Filarmoni Orkestrasında görev alan Dolunay’ın kendi besteleri de bulunuyor. Bankacı bir anne ve maden mühendisi bir babanın kızı olan Dolunay sınava disiplinli ama kendine de zaman ayırarak hazırlandığının altını çiziyor. SBS sonuçlarının açıklanmasının ardından lisede hangi okulu tercih edeceğini düşünmeye başlayan Dolunay’ın ailesi Robert Koleji’ne gitmesini isterken kendisinin hayallerini Galatasaray Lisesi süslüyor. Gelecekte hangi mesleği yapmak istediğine henüz karar veremeyen “Ama mutlaka çok para kazanacağım bir işte çalışmalıyım” diyen Dolunay bunun nedenini de şöyle açıklıyor: “Benim işe gidip gelebilmek için bir arabaya ve onu kullanacak özel şoföre ihtiyacım var. O yüzden çok para kazanmam şart.”

 

Ahenk Zeynep Sayın (Solda) Dolunay Kocadağ (Sağda)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön