Liseli gençlerden ilginç projeler!

“Osmanlı’da Harem”, “Kilitlenme Sendromu”, “Küresel Isınma”, “Ergenlikte Madde Bağımlılığı”, “İnternet Bağımlılığı” gibi projeler dikkat çeken sunumlar arasında yer aldı.

Liseli gençlerden ilginç projeler!

Okulun10. sınıf öğrencileri IB MYP programı kapsamında hazırladıkları kişisel projelerini öğrenci arkadaşlarına ve öğretmenlerine sunmanın heyecanını yaşadı. Öğrenciler, “Kişisel Proje Sergisi” için; ilgi duydukları, merak ettikleri konulardan birini belirledi ve danışman öğretmenlerinin de desteğiyle proje sunumlarını hazırladı. 10. sınıf öğrencileri, 2011-2012 eğitim yılı başından bu yana hazırlıkları süren kişisel projelerini, çalışmanın finalinde 9. sınıf öğrencileri ile paylaştı.Dan Brown’un kitaplarından etkilendi, kitap yazdı!


Okulun Çamlıca Kampüsü Spor Sanat Kompleksinde, kendileri için hazırlanan standlarda sunumlarını gerçekleştiren 10. sınıf öğrencileri projelerini öğrenci arkadaşlarına heyecanla ve keyifle aktardı. 100 öğrencinin hazırladığı projeler arasında; “Osmanlı’da Harem”, “Kilitlenme Sendromu”, “Küresel Isınma”, “Ergenlikte Madde Bağımlılığı”, “İnternet Bağımlılığı” gibi projeler dikkat çekti.

Dan Brown’un kitaplarından etkilenen Anıl Kerem Ar isimli öğrenci, proje çalışması için “Metro” adını verdiği bir kitap yazdı ve kitapta, uğradığı silahlı saldırı sonucu “Kilitlenme Sendromu” adı verilen rahatsızlığa yakalanan bir psikiyatristin öyküsünü anlattı. Kitap yazma serüveninin kendisi için son derece heyecan verici olduğunu belirten Anıl Kerem Ar ilerde yeni kitaplar da yazabileceğini belirtti.Ergenlikte madde bağımlılığı!


Bir başka öğrenci ise ergenlikte madde bağımlılığına daha fazla rastlanıyor olmasını dikkat çekici bulduğu için buna yönelik bir çalışma hazırladı. Begüm Işık isimli 10. sınıf öğrencisi projesinde sorularına yanıt bulabilmek için uzmanlarla röportajlar yaptı ve broşürler hazırladı.

Merve Öztürk’ün çalışması ise Osmanlı haremine yönelikti… Muhteşem Yüzyıl dizisindeki “Harem” sahnelerinden etkilenen Merve Öztürk tarihi araştırmalar yaptı ve Osmanlı Haremi’ne ışık tutacak bir çalışmaya imza attı. Merve Öztürk, dizide anlatılan kimi bilgilerin hatalar içermesi nedeniyle böyle bir proje hazırladığını belirtti.Ergonomik ve şık koltuklar tasarladı!


Çisem Topaloğlu isimli öğrenci 3. sınıfların İngilizce derslerine yardımcı olacak masa oyunu tasarlarken, Erman Şahbazoğlu motosiklet kazalarını proje konusu yaptı ve bununla ilgili bir uyarı reklamı hazırladı. İlerde Endüstriyel Tasarım Mühendisi olmayı planlayan Berke Önyüksel’in proje konusu ise  “Ergonomik ve Şık Koltuk Tasarımı” oldu. Engelliler, sokak hayvanları, internet bağımlılığı, uyku ve beslenme düzeninin sağlığımıza etkisi gibi konu başlıkları proje sergisinde yer alan diğer dikkat çekici çalışmalardı.

Öğrencilerin iletişim, toplum hizmeti, duyarlılık gibi öğrenme becerilerini ortaya koymasına olanak tanıyan sergiden 9. sınıf öğrencileri de hayli etkilendi. Önümüzdeki yıl benzer bir çalışmaya imza atacak olan 9. sınıflar projelerin kendileri için son derece yol gösterici olduğunu belirtti.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön