Kız annesi olmanın tadı başkaymış

“Mahalle kültürünün devam ettiği bir yerde oturuyoruz. Kızım büyüdükçe bunun önemini anlayacak. Çok şanslı!”

Kız annesi olmanın tadı başkaymış

Eşim Eyüp’le 2007 yılında evlendik. 1,5 sene sonra çocuk yapmaya karar verdik. Defne biraz sürpriz oldu. Hamile kaldığımı öğrendiğim dönemde işyerinin kapanması nedeniyle işten de ayrılmıştım. Bu yüzden iyi bir zamanda oldu diyebilirim. Defne ilk çocuğumuz ve çok hareketli bir bebek. Emeklemeyle birlikte etrafta gezmeye başladı. Şu anda da emekleme dönemindeyiz.


Oyun oynamayı seviyor


Defne çok gazlı bir bebek değildi. O konuda şanslıydık. Herhangi bir ilaç kullanmadık. Kendi kendine gazını atabildi. Başlarda uykusu biraz düzensizdi. Üçlere kadar uyutmuyordu bizi de. Ama sancısından değil sırf benimle oyun oynamayı sevdiği için.

Defne’yi ilk 6 ay sürekli emzirdim. Daha sonra ek gıdalara başladım. Şu anda da emmeyi bıraktı. 11,5 ay emdi. Ondan sonra kendiliğinden bıraktı. Defne babasını görür görmez boynuna atlıyor. Onunla oyun oynamak istiyor. Eşim çalıştığı için bütün gün özlüyor babasını. Akşam gelir gelmez oyuncak sepetini hemen babasının önüne yığıyor.Yemek sorunumuz yok!


Yemek konusunda çok şanslıyız. Kızımız her şeyi yiyor. Öncelikli olarak çorbaları tercih ediyoruz! Akşam yemeğini bizimle sofrada oturarak yiyebiliyor.

Kızıma her şeyden biraz yediriyorum. Sonuçta ne kadar sakınsak da tuzlu ve tatlının bol tüketildiği bir dünyada yaşıyoruz. Genelde evhamlı biriyim. Ama beslenme konusunda daha rahat davranmaya çalışıyorum.

Şu an ikinci bir çocuk düşünmüyoruz. . Ama ileride mutlaka Defne’nin bir kardeşi olsun isterim. Yalnız bir çocuk büyütmenin haksızlık olacağını düşünüyorum. Ben bir oğlum olmasını da çok isterim. İnanır mısınız, çocukluğumdan beri bir oğlum olsun istemiştim. Ama kız çocuğu da bambaşka. Kızımızı giydirip süslemekten çok keyif alıyorum.Defnenin ilk tatili


Geçen hafta kızımla ilk kez tatile çıktık. Eşim ben, Defne ve görümcem Bodrum’daydık. Defne’yle tatile giderken biraz tedirgin olduk aslında. Sonuçta ilk tatili. Denizi sevecek mi yoksa sevmeyecek mi diye endişe ettik. Düzeni bozulacak mı diye de düşündük. Ama her şey çok güzeldi.

Defne hiç problem yaratmadı. Uyku düzeninde de hiçbir değişiklik olmadı. Hele de denize bayıldı, sudan çıkmadı. Elimizden geldiğince de onu güneşten korumaya çalıştık. Defne çocukları çok seviyor. Tatildeyken de bütün Rus çocuklarıyla arkadaş oldu. Gidip sarıldı hepsine. Anlayacağınız ilk tatilimiz neşeli ve huzurlu geçti.

 

 

 

Ayşe Maviş

28 yaşında

Grafiker

12 aylık Defne'nin annesi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön