Annenizin size söylemediği 10 şey

Anneniz bunları size hiç söylemedi!

Annenizin size söylemediği 10 şey

Dünyadaki her anne, şefkatin, adanmışlığın, diğerkâmlığın ve sevginin mükemmel bir örneğidir. Annelik deneyimi, tüm mantık anlayışlarını ve açıklamalarını reddeder; kendi çocuğunuz olmadan, kavramanız mümkün değildir. Anneniz muhtemelen aşağıdakileri size hiç söylemedi. Ancak bu, aşağıdakilerin hiçbirini tecrübe etmediği anlamına gelmez.

 

1- Çok ağladı

Hamile olduğunu anladığında ağladı. Doğum yaparken ağladı. Mutlulukla ağladı. Korkuyla ağladı. Size değer verdiği için ağladı. Acınızı ve mutluluğunuzu hissetti ve bunu sizinle paylaştı – fark etmemiş olsanız da.

 

2- Son kek dilimini istedi

Ama sizi, kocaman gözlerle keke bakarken gördüğünde, yiyemedi. Kendininkinin yerine sizin midenizin dolu olduğunu gördüğünde daha mutlu olacağını biliyordu.

 

3- Canı yandı

Saçını çektiğinizde canı yandı. Keskin tırnaklarınızla kolunu tuttuğunuzda canı yandı. Emerken ısırdığınızda da canı yandı. Dokuz ay boyunca karnını esnettiniz; dünyaya gelirken vücudunun acı içerisinde kıvranmasına sebep oldunuz.

 

4- Her zaman korkuyordu

Rahmine düştüğünüz andan itibaren, sizi koruyabilmek için tüm gücünü kullandı. Kendinden başka kimseyle güvende olamayacağınızı düşündü. İlk adımlarınızı attığınızda, kalbi duracakmış gibi hissetti. Eve geldiğinizden emin olmak için uyumadı, sabah okula vaktinde gidebilmeniz için erkenden kalktı. Güvende olabilmeniz için daima yanınızdaydı.

 

5- Mükemmel olmadığını biliyor

Sahip olduğu tüm kusurları biliyor ve bazen kendinden nefret ediyor. Söz konusu siz olduğunuzda, kendi kendini yiyip bitiriyor. Her şeyi doğru yapan, mükemmel anne olmak istemişti – ama insan olduğundan hatalar yaptı. Muhtemelen hala kendini affetmeye çalışıyor.

 

 

6- Uyurken sizi izledi

Bazı geceler, uyumanız için dua ederek 3’e kadar ayakta kaldı. Ninni söylerken gözlerini zar zor açık tutuyordu. Ama uykuya daldığınızda, yanınıza uzanıp yüzünüzü seyrederdi ve tüm yorgunluğu bir anlığına kaybolup giderdi.

 

7- Sizi, dokuz aydan fazla taşıdı

Taşımasına ihtiyacınız vardı ve taşıdı. Temizlik yaparken taşımayı öğrendi, yemek yerken taşımayı öğrendi; uyuduğunda bile taşıyordu sizi, çünkü bazen başka seçeneği olmuyordu. Kolları yorulurdu, sırtı ağrırdı ama taşıdı sizi, çünkü ona yakın olmak istiyordunuz.

 

8- Ağladığınız her an, kalbi acıdı

Ağlamanız kadar üzücü bir ses, mükemmel yüzünüzden akan gözyaşları kadar korkunç bir görüntü yoktu. Ağlamanızı durdurmak için elinden geleni yaptı; gözyaşlarınızı durduramadığında kalbi milyonlarca parçaya ayrılırdı.

 

9- Sizi öncelik haline getirdi

Yemeksiz, banyosuz, uykusuz kaldı. Daima sizin ihtiyaçlarınızı öncelikli olarak düşündü. Günün tamamını sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya harcar, günün sonunda ise kendi için kullanabileceği enerjisi kalmazdı. Ama ertesi gün uyanır ve her şeye baştan başlardı; çünkü siz, onun her şeyiydiniz.

 

10- Her şeyi yeninden yapabilirdi

Anne olmak, bir kadının yapabileceği en zor işlerden biridir, bazen kişinin sınırlarını zorlar. Ama tüm acılara, üzüntülere, uzun gecelere, erken gelen sabahlara rağmen, tüm bunları tekrar yapmaktan kaçınmazdı; çünkü siz, anneniz için her şeye değersiniz.

 

 

Yeni anneleri ağlatan 10 sebep
+10
Duygulu bir film bittiğinde... Ya da derin anlamları olan bir reklam izlediğinizde... Gözyaşlarının ne zaman, neden geleceği belli olmaz!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Ekim 2018 Salı 23:42

  Goz yaşlarımı tutamadim çok dogri bir anne olarak.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön